The Division 2: Warlords of New York İnceleme

0

2016 piyasaya çıkan The Division oyununun devamı niteliğinde yer alan The Division 2’nin aldığı şimdilik en büyük ek paket olan Warlords of New York geçtiğimiz günlerde piyasaya çıktı.

Yapı olarak The Division 2 ilk oyunun üzerine epey bir ekleme yapmıştı. Oyunun distopik yapısı oyuncuların bir kısmı tarafından çok beğenilirken, bu tarzı beğenmeyen oyuncular da olmuştu. Metacritic’te ilk oyun ortalama 80 puan, ikinci oyun ise 84 puan almıştı.

Hikaye olarak günümüzden ilham alarak ilerleyen oyunda gerçek dünyadan kesitleri görmek mümkündü ve bugüne kadar gördüğümüz en detaylı açık dünya haritalarından ve şehir yapılarından birini bize sunuyordu.

Oyunun lineer yapısı içine dağıtılan açık dünya öğeleri ve bunlarla bağlantılı hale getirilen ana ve yan görev zincirleri, toplayabileceğiniz envai çeşit eşya, bilgi ve diğer içerikler oyunun son kullanıcı gözünde dolu bir yapı olmasını sağlamıştı.

Warlords of New York ile Division 2 üzerinde hikaye olarak bir köklere dönüş sözkonusu. Division 2’yi oynanabilir kılan en büyük etkenlerden biri olan açık dünya üzerinde kontrol noktalarını elde tutma, onlara destek sağlama, Bounty Görevleri, Raidler ve çevresel etkiler yeni eklenti içinde de yer alıyor. Aaron Keener ve Manhattan dediğimizde ilk The Division oyununu oynamış oyuncuların hemen gözünün önünde gerçekleşen savaşlar ve sokaklar belirecektir.

Warlords of New York ile yeni eklenen bölge aslında The Division’da ilk adım attığımız yer olan Manhattan ve biz o bölgeye geri gidiyor, bazı konuları çözüme kavuşturmak üzere mücade ediyoruz. Oynanış olarak Division 2 üzerine yeni araçlar, silahlar ve mekanikler ekleyen eklenti paketi oldukça keyifli bir görev serisi bize sunuyor.

30 Level olmanızla birlikte geçen yıl gelen DLC’lerde olduğu gibi helikopter aracılığı ile Warlords of New York DLC’sinin olduğu Manhattan bölgesine geçiş yapabiliyoruz. Yeni bölgede karşılaştığımız karakterler önceki bölgelere göre biraz daha güçlü gelecektir. Fakat Gear Score’u 400’e dayamış oyuncular burada takır takır ilerleyecektir. Oyun yeni başlayanlar için bonkör davranıyor ve yaptığınız her görevden hem güzel ekipmanlar hem de iyi XP alıyorsunuz.

Yeni DLC ile 40 Level’a kadar bir süreç sizi bekliyor. Farklı bölgelere ayrılmış 5 farklı savaş lordunu alt etmeye çalıştığınız süreç içinde ara sinematikler yine oldukça güzel hazırlanmış ve sizi oyuna ve senaryoya biraz daha bağlıyor. Ubisoft bu sinematik konusunda Wildlands ile başladığı güçlü çizgisini burada da korumaya devam ediyor.

40 Level olmanız ve son savaş lordunu da düşürmenizle birlikte oyunda yeni bir dönem açılıyor. Bu noktadan sonra gerçekleşecek şeyler sizin için sürpriz olması adına açıklamıyorum fakat arkadaşlarınızda oldukça keyifli bir serüven sizi bekliyor.

https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/resident-evil-3-remake-orijinal-oyun-ile-karsi-karsiya/

Cevap bırakın