Resident Evil 3 Remake, orijinal oyun ile karşı karşıya

0

Yıllar geçtikte teknoloji gelişiyor. Bunun örneklerini birçok alanda olduğu gibi oyunlarda da net bir şekilde görüyoruz. Geçmiş yıllara baktığımızda, günümüz oyunları bizi çok daha başarılı ve gerçekçi grafiklerle karşılıyor. Peki, bunu en net nasıl görebiliriz? Tabii ki karşılaştırma yaparak. Son olarak, Resident Evil 3 Remake ile orijinal oyun karşılaştırıldı ve aradaki grafik farkları gözler önüne serildi.

Resident Evil 3 Remake vs Resident Evil 3

Resident Evil 3: Nemesis, 1999 yılında hayatımıza girdi. Oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 21 yılda teknoloji dünyasında önemli gelişmeler yaşandı. Bunların büyük bir kısmı da oyun dünyası üzerinde pozitif bir etkiye sahip. PlayStation’ın resmi YouTube hesabı üzerinden yayınlanan Resident Evil 3 Remake vs Resident Evil 3 karşılaştırması da bu pozitif etkinin en somut örneklerinden biri oldu.

Resident Evil 3 Remake, orijinal oyunun köklerine sadık kalarak bazı yeniliklerle karşımıza çıkacak. Bu arada altını çizmekte fayda var; Oyun remake olduğundan dolayı yan yana bir karşılaştırma yapılmamış.

Şimdi gelelim oyunun çıkış tarihine. Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre, 1999 yapımı oyunun remake’i 3 Nisan 2020 günü karşımıza çıkacak. Bu tarihe kadar daha fazla bilgi ve detayın ortaya çıkma ihtimali oldukça yüksek.

Cevap bırakın