Telefonunuzun güvenliğini sağlayacak uygulamalar

0

Güvenli bir internet deneyimi için akıllı telefonlarımızda tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Bunun yolu da telefonumuza iyi bir güvenlik yazılımı yüklemekten geçer. Bu yazıda akıllı telefonunuzun güvenliğini sağlayacak mobil uygulama seçenekleri öneriyorum.

Bugün akıllı telefonlar internete ana giriş cihazımız haline geldi. Tüm iletişimimizin yanı sıra bankacılık gibi yüksek düzeyde güvenlik isteyen işlemlerimizi bile artık telefonumuzdan yapıyoruz.. Bu nedenle akıllı telefonlarımızın güvenliği büyük önem taşır hale geldi. Bilgisayarlarımızda nasıl temelde antivirüs adıyla bilinen güvenlik yazılımları kullanıyorsak, aynı durum akıllı telefonumuz için de geçerli. Bu hafta, akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz güvenlik uygulamaları öneriyor ve hangisini kullanacağınız konusunda tercihi her zamanki gibi size bırakıyorum.

ESET Mobile Security

ESET Mobile Security

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu korumak için ESET Mobile Security uygulamasını kullanabilirsiniz. ESET Mobile Security, cihazlarınıza virüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlıyor. Uygulamada cihazınızın kaybolması ya da çalınması durumunda bulmanızı ve uzaktan kilitlemenizi sağlayan faydalı bir özellik mevcut. Anti-Theft özelliği ise cihazınız çalındığında verilerinizi uzaktan silerek hırsızların eline geçmesini önlüyor. Uygulamanın Kimlik Avı Koruması da bankacılık işlemleri sırasında sizi güvende tutuyor. Uygulamayı buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security

Kaspersky Lab tarafından kullanıcılara sunulan Kaspersky Internet Security uygulaması, Android işletim sistemli cihazlar için güvenlik sağlıyor. Ücretsiz olarak yüklenebilen uygulama ücretli ek özellikler de sunuyor. Akıllı telefonunuzu virüslere karşı koruyan uygulama, kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak engelliyor. Uygulamada, Anti-Theft, Kimlik Avı Koruması, Web filtresi, Telefonumu Bul ve Uygulama Kilidi özellikleri de mevcut. Kaspersky Internet Security, internette gezinirken cihazınızı tehditlerine karşı anlık olarak koruma özelliğini ise ücretli sunuyor. Uygulamayı buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

McAfee Mobile Security

McAfee Mobile Security

Mobil cihazlarınızın güvenliğini sağlamak için kullanabileceğiniz bir başka seçenek de McAfee Mobile Security. Temel özellikleri ücretsiz olarak sunulan McAfee Mobile Security, internetten gelebilecek risklere karşı akıllı cihazınızı korumayı vaad ediyor. Uygulama, virüsten koruma, casus yazılım temizleme ve Wi-Fi güvenliği özelliklerini ücretsiz sunuyor. Ancak daha güçlü bir koruma için ücretli Standart veya Plus seçeneklerini tercih etmekte yarar var. Ek olarak, cihazınızın çalınması halinde başarısız parola denemeleri sonrası cihazı kullanan kişinin fotoğrafını çekebildiğini de belirtmekte yarar var. Uygulamayı buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Bitdefender Mobile Security

Bitdefender Mobil Security

Akıllı telefonunuzun güvenliği için önereceğim son mobil uygulama ise Bitdefender Mobil Security. Gelişmiş özellikleriyle defalarca ödül almış olan Bitdefender Mobil Security, internette gezinirken, sosyal medyadan yararlanırken ya da bankacılık işlemlerinizi yaparken güvende olmanızı sağlayan güçlü bir çözüm. Uygulamada internette anonim olarak gezinmek için günlük 200 MB limitli ücretsiz VPN desteği de mevcut. Daha fazlası için ücretli sürüme geçmek gerekiyor. Bitdefender Mobil Security, hırsızlık koruması, cihazınız çalındığında uzaktan verilerinizi silme ve yetkisiz giriş yapmaya çalışan kişilerin fotoğraflarını çekme gibi yararlı özellikler de içeriyor. Uygulamayı buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda akıllı telefonunuzun güvenliğini sağlayacak uygulamalar önermeye çalıştım. Google Play uygulama mağazasında yer alan daha fazla uygulamayı buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Çocukların güvenli teknoloji kullanımı için ailelere öneriler

Evinizde kusursuz ses deneyimi yaşamak için

Microsoft Store’daki en popüler ücretsiz uygulamalar

Cevap bırakın