Gerçek zamanlı konum takibi yapan akıllı çocuk saati

0

TCL firmasının MOVETIME MT42 akıllı çocuk saati, yaşı küçük çocuklarına cep telefonu vermek istemeyen ancak sürekli onunla iletişimde kalmak ve yerini takip etmek isteyen aileler için ideal bir ürün. Ürünün kutusunda, bir adet akıllı çocuk saati, mikro USB girişli şarj kablosu ve kullanıcı belgeleri geldiğini görüyoruz. Bu akıllı çocuk saatinin boyu 48,5 mm, eni 42 mm, yüksekliği ise 14.8 mm. Ağırlığı ise 57 gram.

Kordonu değişebiliyor

Tasarım özelliklerine baktığımızda saatin dikdörtgen bir tasarıma sahip olduğunu ve plastik ve silikon malzemeden üretildiğini görüyoruz. Bu akıllı çocuk saatinin kordonu ihtiyaç duyulduğunda değiştirilebiliyor. Saatin sol tarafında güç tuşu ve hemen yanında hoparlör mevcut. Sol tarafta ise USB şarj girişiyle nano SIM kart yuvası mevcut. Bu iki girişin ortasında mikrofon bulunuyor.

Yüksek çözünürlüklü ekran

TCL’in yeni akıllı çocuk saatinde, önceki modellere göre daha geliştirilmiş 1,54 inç yüksek çözünürlüklü ve dokunmatik ekran mevcut. Ekranın orta üst kısmına fotoğraf çekmek ve görüntülü görüşme yapmak için kullanılan 2 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Bu kamera sayesinde çocuğunuz size fotoğraf ya da video çekip gönderebiliyor.

cocuk saati

Nano SIM kartla kullanılıyor

TCL MOVETIME MT42, mobil ağ, WiFi ve Bluetooth bağlantılarını destekliyor. Bu akıllı çocuk saatini kullanabilmek için mutlaka nano SIM kart takmanız gerekiyor. SIM kart takmadan ürünü tam olarak kullanabilmek mümkün değil. SIM kart taktıktan sonra, telefonunuzdaki TCL Connect uygulaması üzerinden WiFi ağ ayarlarını yapabilirsiniz.

Mobil uygulama: TCL Connect

Aileler, akıllı telefonlarına TCL Connect uygulamasını yükleyerek, çocuklarını buradan takip edip, gerektiğinde iletişim kurabiliyor. Uygulamanın Android ve iOS sürümleri mevcut. TCL Connect uygulamasına girişte öncelikle üye olmanız gerekiyor ve telefonla saati eşleştirmeniz gerekiyor.

Harita üzerinden takip edebilirsiniz

TCL Connect uygulamasında çocuğunuzu harita üzerinde görüp takip etmek, onunla sesli ya da görüntülü iletişim kurmak için tüm seçenekleri göreceksiniz. Uygulamanın Türkçe oluşu, tüm özelliklerin kolayca anlaşılabilmesi ve kullanılabilmesini sağlıyor. Uygulama içinde bir de kullanıcı kılavuzu mevcut.

çocuk saati

Güvenli Bölge dışına çıkarsa bildirim alın

TCL MT42, çocuğunuzu gerçek zamanlı olarak takip etmenizi sağlıyor. Böylece onun okulda olup olmadığından emin olabiliyorsunuz. Güvenli Bölge adı verilen bir özellikle, okulun bulunduğu bölgeyi işaretleme imkânınız var. Çocuğunuz bu bölge dışına çıktığında size hemen bildirim geliyor. TCL Connect uygulaması üzerinden çocuğunuzun konum geçmişini inceleme özelliği de var.

SOS acil durum çağrısı avantajı

Çocuklar, güç düğmesine uzun süre bastığında acil durum için belirlenen kişilere anında SOS acil durum çağrısı iletebiliyor. SOS acil durum çağrısı, o an akıllı saatin kamerasından çektiği fotoğrafı ve çocuğunuzun bulunduğu konumu size gönderiyor.

Saat üzerinden telefon görüşmesi

Üründe çocuğunuzla telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmeniz için dahili bir mikrofon ve hoparlör mevcut. Ayrıca çocuğunuzla görüntülü görüşme de yapabiliyorsunuz. Görüntülü görüşme, velinin telefonuna yüklenen TCL Connect uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor. Çocuğunuzun sizi sesli ya da görüntülü arama fırsatı her zaman var. Bunun dışında size önceden tanımlı mesajlar, emoji, fotoğraf ve videolar gönderebiliyor.

cocuk_saati

Zengin kadran seçeneği mevcut

TCL MT42 akıllı çocuk saatinde farklı kadran tipleri seçme imkânı var. Çocuğunuz sevdiği kadran tipini kendisi dilediği gibi belirleyebilir. Saatin menüsünde, sohbet, kişiler, kamera, galeri, adımsayar, arkadaş ekle, eğlence, hatırlatıcı, hava durumu, tema ve daha fazla seçeneklerini görüyoruz.

Daha fazla dediğimizde, alarm, mesaj, kişisel merkez, bluetooth, acil durum ayarları ve ayarlar seçenekleri karşımıza çıkıyor. Ayarlar bölümünde ise mobil veri ve WiFi’ı açıp kapatma fonksiyonlarını görüyoruz. Dolayısıyla saatin menüleri anlaşılır ve kullanışı çocuklar için gayet kolay.

Çocuklara özel sosyal platform

TCL MT42’de çocuklara özel bir sosyal platform mevcut. Bluetooth bağlantısı sayesinde çocuklar, aynı saati kullanan kişileri, yeni arkadaş olarak ekleyebiliyor. Bunun için iki saati yan yana getirmek ve sallamak yeterli oluyor. Atılan adım sayısı, kat edilen mesafe, yakılan kaloriyi takip ederek kaydediyor. Aileler, çocuklarının spor aktivitelerini de telefonlarındaki TCL Connect uygulaması üzerinden görebiliyor.

Derste dikkat dağılmasına önlem

Üründe ayrıca Okul Saati Modu var. Bu mod, bildirimleri sessize alıyor ve derste dikkat dağılmasını önlüyor. Bu akıllı saatte, çocukların keyifli zaman geçirmesi için oyun da mevcut. 512 MB RAM ve 4GB veri depolama kapasitesi mevcut. Fotoğraf ve videoları saklamak için bu kapasite gayet yeterli.

cocuk_saati

Su ve toza karşı dayanıklı

TCL MT42, IP65 sertifikasına sahip. Dolayısıyla ani su sıçramalarına ve toza karşı dayanıklı olarak tasarlanmış bir ürün. Günlük kullanımda el yıkarken ya da yağışlı havalarda su sıçramalarından etkilenmiyor.

Android işletim sistemli olan TCL MT42 akıllı çocuk saatinde, arayüz olarak Kids UI bulunuyor. Kullanımı kolay olan Kids UI’da çocuklar, renkli duvar kâğıtları ve ana ekranlarını diledikleri gibi kişiselleştirebiliyor.

2 güne kadar pil ömrü

MT42, önceki modellere göre yüzde 40 iyileştirilmiş, 850 mAh pille geliyor. Tek şarjla 2 günlük kullanım ömrü sunan ürünün bekleme süresi ise bir hafta. Bu akıllı çocuk saati, mikro USB 2.0 kabloyla 2 saatte şarj edilebiliyor.

MT42’nin mavi ve pembe olmak üzere iki farklı rengi mevcut. MT42, TCL’in ilk akıllı çocuk saati değil. Dolayısıyla şirket, akıllı çocuk saatleri alanında tecrübeli. Eğer çocuğunuzun güvenliği için bir çözüm arıyorsanız, bu alanda kendisini kanıtlamış bir marka olan TCL’in MT42 modelini tercih etmenizi öneririm.

TCL MOVETIME MT42 çocuk saati incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda TCL MOVETIME MT42 çocuk saati hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm akıllı saat modellerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıya yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Doğada size eşlik edecek kablosuz hoparlör modelleri

Öne çıkan klima modelleri

Babalara en güzel hediye: Erkek kişisel bakım ürünleri

Cevap bırakın