Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürTatilinizi planlayabileceğiniz uygulamalar

  Tatilinizi planlayabileceğiniz uygulamalar

  Tatilinizi planlayabileceğiniz uygulamalar konusunda arayış içerisindeyseniz, sizin için derlediğim bu uygulamalara mutlak bir göz atın. 

  Tatil planı yaparken yolculuğunuz sırasında kullanabileceğiniz ve tatile gittiğinizde çok işinize yarayacak bu uygulamalar yolculuğunuza renk katacak. Planlamadan keşfetmeye, unutulmaz anları kayıt etmekten boş vakitleri değerlendirmeye, hemen her ihtiyacını için kullanabileceğiniz uygulamaları aşağıda bulabilirsiniz. 

   

  Tatilinizi planlayabileceğiniz uygulamalar

  Uygulama önerilerimde hem yenilere hem de benim için değişmez olanlara yer verdim.

  Tatil amacınız rahatlamak mı, yeni yerler keşfetmek mi, yeni insanlarla tanışmak mı, yoksa tam bir kararsızlık içerisinde misiniz… İşe ilham almakla başlayın. Bunun için en faydalı temel uygulamalar kuşkusuz Pinterest ve Instagram. Bölge ve mekan araştırmaları için önce yakın dostlarınızın hesaplarını inceleyerek işe başlamanızı öneririm. Ardından kullanacağınız uygulamanın sunduğu özelliklere göre etiket, pano, başlık ve konum gibi alanlar üzerinden araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. 

   

  TripIt

  Organize ve planlı tatil geçirmek isteyenler için önerdiğim TripIt tam bir cankurtaran.  Uygulama üzerinden uçuşlar, güzergahınızdaki oteller, araç kiralama şirketleri gibi ihtiyaç duyacağınız tüm adreslere kolayca ulaşıp, rezervasyonuzu yapabilirsiniz. Aynı zamanda seyahat planlarınızı arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilir, seyahat planları oluştururken ya da havaalanında karşılama hizmeti gibi şeyleri ayarladığınızda senkronize edebilirsiniz.

   

  Road Trip Planner

  Tatilinizi bir maceraya dönüştürmeye ne dersiniz? Rotanızı oluşturup, ardından yol göstermesi için adım adım navigasyonunu kullanabileceğiniz bu uygulama, tatilde keşfetmeyi sevenler için biçilmiş kaftan. Seyahatiniz süresinde en iyi durakları bulmanızı ve yolculuğunuzu telefonunuzla senkronize etmenizi sağlayan Road Trip Planner, haberdar olmadığınız rotaları ekranınıza getirmek konusunda çok başarılı. 

   

  Hitlist

  İlham sonrası biraz daha fikre ihtiyaç duyuyorsanız bu yardımcı uygulamayı da denemenizi öneririm. Kıtalar, bölgeler, plajlar, adalar, turlar ve daha pek çok alanda geniş arama olanağı sunan uygulama, bolca yönlendirici fikri sıralıyor. Esnek tarihlere veya varış noktalarına göe uçuş fırsatlarını da bulabileceğiniz uygulama vazgeçilmeziniz olmaya aday.

   

  Guides by Lonely Planet

  Lonely Planet çevrimdışı haritalar, görülmesi gereken yerler, semt rehberleri, sesli rehberlik gibi özellikleri bulunan ve uzmanların tavsiyesiyle desteklenen harika bir uygulama. Türkçe dil desteği de var.

   

   

  Tatilinizi planlayabileceğiniz ücretsiz uygulamalar

  Ben gibi tatlı/tatsız sürpriz sevmeyen biriyseniz en güzel tatil kontrolünüz altında olan ve ne yapmanız gerektiğine fazla kafa yormayacağınız bir tatildir. Yeni bir ülkeye, şehre, beldeye, kasabaya adımınızı atmadan önce tatilinizi planlamak için ücretsiz kullanabileceğiniz alternatif uygulamarı aşağıda bulabilirsiniz.

  • Globe 3D: Dünya Gezegen Küre
  • Türkiye’nin Müzeleri
  • Road Trip Planner LITE
  • Translatium
  • inRoute: Intelligent Routing
  • Tripsy
  • Visited Country Map
  • TravelPlanr
  • Tripfrog
  • Müzelerin Sesi
  • FairTrip
  • Kartasto

   

  Tatilin Tadını Çıkarın

  Artık tatile çıkmaya hazırsınız. Bundan sonra tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzu elinize almak ve aşağıda sizin için sıraladığım tatil anılarınızı ölümsüz kılacak yardımcı uygulamaların keyfini çıkarmak.

   

  Storyo – Clever video journals

  Storyo ile çektiğiniz kısa klipleri, sosyal medyada paylaştığınız içerikleri ve daha da fazlasını video haline getirmenize olanak sağlıyor. Kolayca oluşturabileceğiniz videolar için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.

  Fotoğraf rulonuzda kullanmak istediğiniz fotoğrafları, ilgili facebook iletilerinizi, dilerseniz harita bilgilerini seçin, çalışmanızın en başında ve en sonunda yer alan fotoğrafları belirleyin. Seyahat videonuz hem paylaşılmaya hem de arşivlenmeye hazır.

   

  Pocket Video

  Pocket Video ile kolayca videolarınızı oluşturabilir, çekebilir ve düzenleyebilirsiniz. YouTube Vlog, Instagram veya Snapchat için 10 dakikaya kadar HD videolar  düzenleyebileceğiniz uygulamada animasyonlu Doodle Aracı da bulunuyor.

   

  Enligt Videoleap

  Video efektleri, ses efektleri, özel filtreler, çıkartmalar, yineleme özelliği ve daha da fazlası uygulama ile birlikte kullanıma sunulmuş. Neredeyse profesyonel videolar hazırlayabileceğiniz Enligt Videoleap eksiksiz bir video editör.

   

  Journi Journal & Photo Book

  Seyahat anlılarınızı birer kitapçığa dönüştürmek ister misiniz? Bu uygulama ile seyahat kitapçıkları oluşturmak çok basit hale getirilmiş.

   

  Yaz Tatiline Giderken Çantanızda Olması Gerekenler

  Yaz tatiline giderken gerekeli gereksiz her şeyi yanına almak isteyen biriyseniz, “olmazsa olmaz” listesi yaparak tatilinizi daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki yazımda teknoloji ile yakından ilgili kadın ve erkeklerin tatil çantasında olması gerekenleri bulabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dilerim.

   

  Yaz Tatiline Giderken Çantanızda Olması Gerekenler

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN