Tatilde Şarjınız Bitmesin

0

Powerbank nasıl seçilir, çeşitleri nelerdir? 

Bu powerbank’ler ile priz aramaktan kurtulacak ve tükenen bataryanızı düşünmeyi unutacaksınız.

Malum tüm yıl boyunca beklediğimiz yaz ve bayram tatilleri için planlar yapmaya başladık. Unutulmaz anların belgeleyicisi ve hatırlatıcısı mobil cihazlarımız elimizden düşmeyecek.

Lütfen unutmayın, yaz sıcaklarında mobil cihazlarımızın pillerinin mevcut dayanma süresi çevre ısı koşulları sebebiyle biraz daha düşer. Aşırı sıcak bir ortam özellikle mobil cihazlarımız çalışma durumundayken pil ömrünü olumsuz etkiler. Doğru seçilmiş bir power bank ile yaz tatilinizi taçlandırabilirsiniz.

 

Doğru Powerbank Nasıl Seçilir? 

Mobil cihazınız için taşınabilir şarj cihazı seçmeden önce bazı değerleri bilmeniz önemlidir. Bu değerlerin başlıcaları mAh ve Amperdir.

MAh değeri, bir pilin bir defada en fazla ne kadar enerji depolayabildiğini belirtir. Powerbank’in mAh ne kadar yüksek ise, akıllı telefonunuzun bataryasıda o kadar uzun süre dayanacaktır.

Amper değeri ise taşınabilir şarj cihazının akım şiddetini belirler. Amper değeri yüksek olan powerbank’ler cihazlarınızı daha hızlı şarj eder. MaH değeri büyüdükçe kullanacağınız cihaz biraz büyür, dolayısıyla bu durum powerbank’inizin ebatını etkiler.

Mobil cihazınız için taşınabilir şarj cihazı seçerken cimri davranmayın. Bu tür cihazlar ebat olarak küçük olmasına rağmen tüm yıl boyunca elden düşmez ve hayat kurtarır.

 

Tatilde Şarjınız Bitmesin

Kaç Çeşit Powerbank Var?

İki tür taşınabilir şarj cihazı bulunur.

1-)  Komut İle Şarja Başlayan Powerbank’lar

Bu taşınabilir şarj cihazlarında kablonun bir ucunu powerbank’a, diğer ucunu cep telefonunuza takar ve ardından cihazın üzerinde bulunan power tuşuna basarak kullanabilirsiniz.

2-) Tak Çalıştır Powerbank’lar

Bu tür taşınabilir şarj cihazlarında ise power tuşu bulunmaz, cihazınızla bağlantı sağladığınızda otomatik olarak telefonunuzu şarj etmeye başlarlar.

Tak çalışır powerbank’ler hızlı kullanım için idealdir ancak genellikle mAh ve Amper değerleri düşüktür.

 

Şimdi gelin birbirinden kullanışlı taşınabilir şarj cihazı çeşitlerine birlikte bakalım.

 

Tatilde Şarjınız Bitmesin

Powerbank Çeşitleri 

TP-LINK TLPB10400 10.400 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

iPhone, iPad ve Android Telefonlar için kullanabileceğiniz bu ürünün iki portu bulunuyor ve bu sayede iki cihazı eşzamanlı olarak hızlı şarj edebiliyor. 10.400mAh’lik yüksek kapasiteli pil ile 5V girişli USB’den şarj edilebilen cihazlarla uyumlu çalışıyor. Akıllı Şarj Teknolojisi, akıllı cihazınızı algılıyor ve gerekli olan şarjı en hızlı bir şekilde sağlıyor. Kısa devre, aşırı voltaj, aşırı akım, aşırı şarj, aşırı deşarj ve aşırı ısınma gibi çoklu güvenlik seçenekleri ile mobil cihazınızı olası zararlara karşı koruma altına altına alan bu taşınabilir şarj cihazı aynı zamanda pratik dahili el feneri olarak da görev görüyor. Tatil için ideal olan bu ürün, tam kapasitede bir akıllı telefonu 3~5 kez şarj edebilir güçte.

 

Tatilde Şarjınız Bitmesin
Tatilde Şarjınız Bitmesin

 

PHILIPS DLP10405/10Ultra Hızlı Taşınabilir Şarj Cihazı

Lithium batarya teknolojisi kullanan bu powerbank, tüm akılı telefon ve tabletler için kullanılabilir. Yaklaşık 4 tam şarj için ekstra güç sağlayan ürün, 2 USB portu ile aynı anda 2 cihazınızı şarj etmenizi mümkün kılıyor. 2.1A bağlantı noktası sayesinde cihazlarınızı hızlı şarj edebileceğiniz gibi, el feneri fonksiyonlu ile bu taşınabilir şarj aletinizi, kamp ve seyahatleriniz için kullanabilirsiniz.

 

Tatilde Şarjınız Bitmesin
Tatilde Şarjınız Bitmesin

 

 

SONY CP-V10A/WT 10000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Li-Ion batarya teknolojisi kullanan bu powerbank, 10000 mAh kapasitesi ile 13 saat (AC İle) veya 23 saat (USB İle) şarj olma süresi imkanı sunuyor.

 

Tatilde Şarjınız Bitmesin
Tatilde Şarjınız Bitmesin

 

TP-LINK 15600mAh Taşınabilir Güç Ünitesi 2 USB Portlu

iOS, Android, Windows işletim sistemi çalıştıran akıllı cihazlar ve USB ile şarj olan diğer çoğu cihazlarda kullanabileceğiniz bu powerbank, 15600mAh ultra yüksek kapasitesi ile tam kapasitede bir akıllı telefonu 4~5 kez şarj edebilir güçte. Bu üründe de el feneri fonksiyonlu kullanılmış. Akıllı telefonları 4 kez şarj edebilen cihaz sadece 245 gramlık bir gövdeye sahip.

 

Thrumm Batman-5 4000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Li-Polymer batarya teknolojisi kullanan bu cihaz ise, 4000 mAh değeri ve  3-4 saatlik şarj süresi ile daha hesaplı bir powerbank arayanlar için ideal seçim olacaktır. Micro USB bağlantısı bulunan ürün, 128x68x9 mm ölçülerinde.

 

Şarjınız hiç bitmesin diyor, şimdiden hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Hoverboard ile Unutulmaz Bir Yaz Tatili geçirmeye ne dersiniz?

Kendi kendini dengeleme özelliği ile bir tür elektrikli kaykay olan Hoverboard’a dair merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Hoverboard ile Unutulmaz Bir Yaz Tatili

 

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Cevap bırakın