Hoverboard ile Unutulmaz Bir Yaz Tatili

0

Hoverboard ile Unutulmaz Bir Yaz Tatili geçirmeye ne dersiniz?

Kendi kendini dengeleme özelliği ile bir tür elektrikli kaykay olan Hoverboard’a dair merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Hoverboard ile Unutulmaz Bir Yaz Tatili

Hoverboard’ların gelecek vaat eden önemli bir taşıma aracı olabilecek potansiyeli var. Oldukça inovatif olan ve çabucak benimsenen bu araçlar ile unutulmaz bir yaz tatili geçirmeniz mümkün.

Hoverboard’u Kim İcat Etti? 

Time dergisi tarafından 2015 yılında “Yılın İcadı” olarak ilan edilen Hoverboard’lar (elektrikli kaykay) her geçen gün daha fazla kişi tarafından benimseniyor. “Back to the Future” filminden esinlenerek gerçekleştirilen bu modern kaykaylar 2014 yılında Çin merkezli “Chic Intelligent Technologies” firması tarafından tasarlanmıştır. Firma şu aralar mobil destekli yeni modellerini piyasaya sürmeye de hazırlanıyor. 2015 yılında Amerika’da popüler olmaya başlayan bu harika araçlar günümüzde pek çok ünlü ismin favorisi konumunda. Ülkemizde ise özellikle alışveriş merkezi güvenlik görevlilerininin yoğun olarak kullandığını da görmekteyiz.

 

Hoverboard ile Unutulmaz Bir Yaz Tatili

Hoverboard Nedir?

Hoverboard, kendini dengeleyen iki tekerli kişisel bir vasıtadır. Şarj edilebilir pille çalışan bu araçlar, iki sürücü üzerinde duran küçük platformlar ve bir iç dengeleme mekanizması ile birleştirilmiş yan yana düzenlenmiş iki tekerlekten oluşur. Modeline göre saatte 20 km hıza ulaşabilen bu vasıtalar, son zamanların en gözde ve inovatif araçlarından biridir.

 

Hoverboard Nerelerde Kullanılır?

Spor ve eğlence amaçlı kullanılan bu araçlar, uzun tatil dönemini daha keyifli bir hale getirmeye aday. Engebeli arazilerde bile kullanılabilen Hoverboard, dengeyi kendi kendine sağlayabilmesi sebebiyle kullanıcının yönlendirmesi sonucunda konforlu ve rahat bir kullanım imkanı ve sürüş sağlar. Hoverboard’ları kaldırımda veya engebeli yollarda kullanmak biraz zordur. Bu araçlar ile yaşadığınız site içerisinde, park alanlarında, yazlıkta, sahilde çok rahat bir şekilde, istediğiniz yere gitmek için kullanabilirsiniz.

 

Hoverboard’u Kimler Kullanabilir?

Klasik bir kaykayı kullanabilen herkes Hoverboard kullanabilir. Dengede durmayı bilmek ve ilk kullanımda birinden destek almanız yeterlidir.

 

Hoverboard ile Unutulmaz Bir Yaz Tatili

Hoverboard Nasıl Kullanılır?

Bu araçlar dengeyi kendi kendine sağlaması sebebiyle kullanıcının yönlendirmesi sonucunda konforlu ve rahat bir kullanım imkanı sağlar. Sürekli geliştirilen ve yeni modelleri denenen bu araçları ilk defa kullanacaksanız destek amaçlı olarak birinden yardım alabilirsiniz. Dengeyi sağladığınız takdirde aygıtın denge noktasını hesaplama özelliği sayesinde hızlı bir şekilde üzerine binilerek hareket ettirebilirsiniz. Dengede kalmak için bedenini eğmek zorunda da değilsiniz. Hoverboardlar geriye doğru eğim verildiğinde geri manevra yapmak kabiliyetine sahiptir. İlk kullanımınızda düz ve engebeli olmayan bir yol tercih etmenizi öneririm.

 

Hoverboard ile Unutulmaz Bir Yaz Tatili

 

Hoverboard Modelleri

Hoverborad’ların bazı modellerinde kullanılan kalitesiz veya standartların altındaki bataryalar şarj edilirken risk taşıyabilir. Bu sebeple bildiğinizden şaşmayın ve MediaMarkt güvencesiyle avantajlarla satışa sunulan aşağıdaki Hoverboard modellerini tercih edin.

 

 

GOMASTER SBS-653 ROCK Hoverboard

120 kg taşıma kapasiteli araç, maksimum 20 km hıza ulaşabiliyor. 3 saat şarj süresi bulunuyor ve ambalaj boyutu ise 58×18.6×17.6 cm

 

KAWASAKI KX PRO 6.5A Hoverboard

120 kg taşıma kapasiteli araç, maksimum 20 km hıza ulaşabiliyor. Samsung 158.4 Wh bataryası sayesinde 120 – 200 dk. şarj süresi bulunuyor.

 

JONZA ERS GRF05 Grafiti Sarı Hoverboard

130 kg taşıma kapasiteli araç, maksimum 20 km hıza ulaşabiliyor. 1,5 saat şarj süresi bulunan araç, renkli kasası ile özellikle gençlerin favorisi.

Hoverboard ile unutulmaz bir tatil geçirmeniz ve faydalı olması dileğiyle.

 

Solar powerbank” olarak da bilinen güneş enerjisiyle çalışan şarj aletleri, normal powerbank’lerden farklı olarak güneş enerjisi ile elektrik depolarlar. Solar powerbank örnekleri, gereksinim sebepleri ve daha da fazlasını yazımda bulabilirsiniz.

 

Bırak Telefonunu Güneş Şarj Etsin

 

 

 

 

Cevap bırakın