Bırak Telefonunu Güneş Şarj Etsin

0

“Solar powerbank” olarak da bilinen güneş enerjisiyle çalışan şarj aletleri, normal powerbank’lerden farklı olarak güneş enerjisi ile elektrik depolarlar.

Solar powerbank örnekleri, gereksinim sebepleri ve daha da fazlası yazımda sizi bekliyor.

Cep telefonları ve laptopların hayatımızda daha büyük yer işgal etmesiyle birlikte “şarj” ihtiyacımız da katlanarak büyümeye başladı. Evet, belki eskisi gibi işlerimizi halletmek için, eğlenceli şeyler seyretmek ya da arkadaşlarımızla online sohbet etmek için bir masaüstü bilgisayarın önünde oturmamız gerek yok. Belki internet bağlantısının olduğu her yerde laptoplarımızı ve cep telefonlarımızı kullanarak bu tip ihtiyaçlarımızı giderebiliyoruz ama bu sefer de karşımıza “priz arama” gibi yeni nesil bir dert çıkıyor. Özellikle açık havada ve kafe, restoran gibi kalabalık ortamlarda bir priz bulup taşınabilir şarj cihazlarımızı şarj etmek çok zor.

 

Güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazları

Durum böyle olunca ilk olarak imdadımıza “powerbank” adını verdiğimiz taşınabilir şarj cihazları girdi. Evimizde telefonu şarj ettiğimiz gibi powerbank’lerimizi şarj ediyorduk ve dış ortamda telefonlarımızın şarjı bittiğinde kabloyu çıkarıp powerbank vasıtasıyla cihazlarımızın bataryalarını dolduruyorduk. Fakat artık bu tip ürünler için yeni bir trend var. Güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazları bir süre önce hayatımıza girdi ve vazgeçilmezimiz olmaya hazırlanıyor.

 

 

Solar Powerbank Nedir? 

Solar powerbank” olarak da bilinen güneş enerjisiyle çalışan şarj aletleri, normal powerbank’lerden farklı olarak güneş enerjisi ile elektrik depolarlar. Kimileri ise gerektiği zaman elektrik ile de şarj depolama özelliğine sahiptir. Taşınabilir solar şarj cihazına sahip olduktan sonra gereksinim duyacağınız tek şey güneş ışığı olacaktır. Güneş ışığı ile çalışan şarj cihazları hem elektrik harcamayıp cebe ekstra yük olmuyorlar hem de çevre dostu yapıları sayesinde doğaya zarar vermenizi engelliyorlar. Güvenilir ve kullanıcı dostu bir elektrikle çalışan powerbank en az 70-80 TL iken, güneş enerjili şarj cihazları da 100 TL’den başlıyor ve kaliteyle orantılı şekilde fiyatlar yükseliyor. Doğaya hiçbir şekilde zarar vermeyeceğimizi ve uzun vadede elektrik faturasından da büyük tasarruf elde edeceğimizi düşündüğümüz zaman söz konusu fiyatlar hiç de can yakan cinsten değil.

Bir bakıma gün boyu uçsuz bucaksız şarj anlamına gelen güneş enerjili şarj ürünlerinin tek negatif noktası ne yazık ki güneş battıktan sonra enerji depolayamıyor olması. Kaliteli solar powerbank’ler, kapalı havalarda bile güneş ışınlarından mümkün olduğunca faydalanır ve kullanıcıyı yarı yolda bırakmaz. Öte yandan kış geldiği zaman günlerin kısalması ve havanın erken saatlerde kararması bir dezavantaj olarak görünebilir. Bu durumda yapacak hiçbir şey kalmıyorsa solar powerbanki elektrikle şarj etmeyi deneyebilirsiniz.

Mobil ürünlerinize temiz bir enerji imkanı veren güneş enerjili şarj ürünleri kamp yapanlar, arazi faaliyetlerine katılmayı tercih edenler ve uzun saatler yürüyüş yapmayı sevenler, mangala gidenler için son derece yaratıcı bir çözüm olarak hayatımıza girdi. İnce, esnek ve hafif yapılarıyla da kullanıcıya hizmet veren bu ürünler kapalı ve bulutlu havalarda bile yüksek performans verirler.

 

Sunbank Mars

Sunbank de güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazları üretiminde önemli atılım yapan şirketlerden birisi. Güneş enerjisinden ürettiği çözümlerle gündelik hayatı kolaylaştırırken bir yandan da doğa dostu uygulamalar üretmeye devam eden Sunbank; bilgisayardan cep telefonuna ve araç aküsüne kadar günlük yaşamımızda yanımızda yer alan ürünleri doğanın bize ücretsiz sunduğu güneş enerjisi ile şarj etmeyi amaçlıyor.

Priz arama konusundaki sıkıntılara çevre dostu cihazlarla son verme amacındaki Sunbank, şu anda üç farklı ürünle Türkiye pazarında yer alıyor. Mars, Suntune ve Sunbag adlı ürünlerle güneş ışınlarından faydalanarak şarj sorunlarına çözüm bulan Sunbank’in sloganı ise “Her zaman devam et!”.

Bir doğa yürüyüşüne çıktığınızı ve evden çıkarken telefonunuzun şarjının olmadığını düşünün… Elinize Sunbank Mars’ı aldığınız anda siz yürüyüşünüzü yaparken bir yandan da telefonunuz şarj olacak ve aktiviteniz esnasında müzik dinleyebilecek, gelen çağrılara cevap verebileceksiniz. Kulağa son derece hoş geliyor.

 

 

Sunbank Sunbag

Diğer taraftan işlerini dizüstü bilgisayarlardan halleden insanlar için kampa gitmek her zaman büyük bir derttir. Ani bir iş çıkması durumunda laptoplarını şarj edebilecekleri bir yer bulmak genelde gözde çok büyüyen bir mesele haline gelir ve kimi zaman insanın kamp yapma hevesini kaçırır. Sunbag ürünü sayesinde ise laptoplarımızı güneş ışınları sayesinde şarj edebiliyoruz.  Aynı zamanda kampta, piknikte, mangalda dizüstü bilgisayarlara işimiz düşerse şarj kaygısı olmadan ve sorunsuz bir şekilde görevimizi yerine getirebiliyoruz.

 

Apprise 4000 mAh Solar Powerbank

Güneş enerjisini aldığı anda kendini şarj etmeye başlayan Apprise 4000 mAh Solar Powerbank ile dijital fotoğraf makinelerinizin, cep telefonlarınızın, iPad’inizin, Psp oyun cihazlarınızın bataryalarını doldurabilirsiniz. 186 gram ağırlığında ve 1.5 cm kalınlığında olan ürün bilgisayarlarınızın USB portundan da şarj edilebiliyor. Apprise’ın bu güneş enerjili şarj cihazının en dikkat çeken noktalarından birisi ise su geçirmez ve darbeye dayanıklı olması.

 

King Shark

LED enerjili göstergesi ile pil seviyesi hakkında sahibini bilgilendiren King Shark’ın solar powerbanki çift USB girişine sahip. 304 gram ağırlığında olan ve güneş battıktan sonra ya da çok kapalı havalarda bilgisayarların USB portundan da şarj edilebilen bu şarj ürünü 10000 mAh kapasiteye sahip.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

 

Cevap bırakın