Şubat ayının en popüler mobil oyunları belli oldu!

0

Akıllı telefon sektöründe 2010 yılından itibaren yaşanan köklü değişimin meyveleri sonunda toplanmaya başladı. Bu kapsamda mobil dünyada devasa bir büyüme yaşanırken, gün geçtikçe akıllı hale gelen telefonlar da günlük hayatımızın en büyük vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Durum böyle olunca mobil oyunlar, PC ve konsol yapımlarının önüne geçmeye başladı.

Akıllı TV’nizi Güçlendirecek Android TV Uygulamaları

En çok para harcanan mobil oyunlar açıklandı

Mobil sektörün analizindeki en güçlü araçlardan biri olarak kabul edilen Sensor Tower, kısa süre önce şubat ayının en çok para harcanan mobil oyunlarını açıkladı. Geçen ayın şampiyonu 225 milyon doları kasasına koyan Honor of Kings oldu. Yapıma en çok para harcayan ülke yüzde 95,2 ile Çin oldu. İkinci sırada yüzde 2,5 ile Tayvan, üçüncü sırada ise yüzde 1 ile Tayland yer aldı.

Şubat ayında en çok para harcanan ikinci mobil oyun 205 milyon dolarla PUBG: Mobile oldu. Çin, yüzde 64.2 ile yapıma en çok para harcayan ülke olurken, ABD de yüzde 7,7 ile ikinci ülke ünvanını aldı. Türkiye ise bu ay PUBG: Mobile’a en çok para harcayan ülkelerin arasında yer almadı.

Küresel mobil oyun pazarı, Şubat 2022’de App Store ve Google Play Store platformlarından toplamda 6,6 milyar dolar elde etti. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 oranında düşüş yaşadı. Aynı zamanda Şubat 2022’de mobil oyunlara en çok para harcayan ülke 1,9 milyar dolarla toplam harcamaların yüzde 28,6’sını oluşturan ABD oldu. Japonya yüzde 18,8 ile ikinci sırada yer alırken, Google Play Store’un aktif olmadığı Çin ise yüzde 17 ile üçüncü sıradan kendine yer buldu.

Cevap bırakın