Steel Division 2 İnceleme

Band of Brothers izlemekten keyif alanlar için yeni bir oyun önerimiz var

0

Yaz aylarının ortasında genellikle oyun kıtlığı yaşanır. Sonbahar ve yılbaşı dönemine doğru sıkıştırılan popüler oyunların dışında bu aylar genellikle eski oyunların tekrar kurulup oynanmasına dönük geçen dönemdir. Çayı kahveyi alıp bilgisayarın başında strateji oyunları ile büyük keyif alarak oynayan oyuncular için Steel Division 2 piyasaya çıktı. Yapım bilindik RTS tanımına düzinelerce detay katarak bambaşka bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

İlk oyunda olduğu gibi belirli puanlara göre her görev öncesi ordumuzu istediğimiz gibi oluşturuyoruz. Oyunda 600 civarı farklı birim var. Hatta ikonik T-34 tankı, Katyusha roket rampası ve IL-2 uçağına kadar geniş bir yelpaze mevcut. Farklı dediğim, öyle üstündeki giysinin kumaşı grisi beyazı olarak değil. Kombinasyon ve işlevsellik adına her birimin gerçekten galibiyete giden yolda bir önemi mevcut.

Piyadeler, tanklar, toplar, uçaklar, hafif zırhlılar derken bu 600 rakamına ulaşıyoruz. Bu birimleri de her görev öncesi haritaya dikkatle dağıtmamız gerekiyor. Harita gerçek anlamda en büyük düşmanınız aslında. Rakibinizin nereden geldiğini az çok tahmin edebiliyor ve gözlemleyebiliyorsunuz. Fakat görüş alanınızda ormanlık bölgeler, duvarlar, evler gibi unsurlar varsa kesinlikle temiz bir atış yapamıyorsunuz. Havan topu ya da uçaklar ile düşmana saldırmanız olası. Bu durumda rakibi de iyi takip etmeniz gerek, bir anda arkanızdan çıkabilir ve sizi sıkıştırabilir.

Geliştirici firma daha önce çıkardığı ilk Steel Division ile Normandiya dönemine dair senaryoları bizimle paylaşmıştı. Oyunun en güzel yanı hikaye akışını Almanların tarafından da oynamanıza izin vermesi. Böylece farklı taktikleri ve birimleri deneme şansınız bulunuyor.

Steel Division 2 ile Doğu Cephesi bizi bekliyor. Almanlar ile Sovyet birlikleri arasında gerçekleşen çetin mücadelelere tanık oluyoruz.

Yapım kesinlikle diğer RTS’ler gibi değil. Fikriniz olması açısından Wargame: European Escalation, Wargame: Airland Battle ya da Wargame: Red Dragon isimlerini duyduysanız oyunun ne kadar detaylı ve zor olacağını da fark edeceksinizdir.

Steel Division 2 oynarken elinizdeki kaynağı hem dikkatli kullanma, rakibi iyi takip etme, doğru birlik ile rakibe saldırma, stratejik olarak üstünlükleri kullanma gibi önemli konuları sık sık gözden geçirmeniz gerekiyor.

Yapım bu türü seven ve WW2 temasına ilgi duyanlar için harika bir deneyim sunuyor.

https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/general-mobile-gm9-go-uygun-fiyati-ile-ilgi-cekiyor/

Cevap bırakın