General Mobile GM9 Go : Uygun fiyatı ile ilgi çekiyor

0

Eğer akıllı telefon dünyasına ilk kez adım atıyor ve uygun fiyatlı bir başlangıç yapmak istiyorsanız, belki de denemeniz gereken telefon Genral Mobile GM9 Go .

General Mobile GM9 ailesine yeni bir üye katıldı. GM9 Go olarak adlandırılan bu yeni üye özellikle de uygun fiyatı ile tüm gözleri üzerine çevirmeyi başarıyor. Hoş bir tasarıma da sahip olan bu yeni ürün bir önceki ürün ailesi olan GM8 Go’dan da çok da farklı değil.

Öyle ki General Mobile Gm9 Go’ya yakından baktığınızda, tasarım hatlarından ekran boyutuna, yazılım desteğinden teknik detaylara kadar pek çok detayın aynı olduğunu söylemeliyiz. Çerçeveli yapısı ve 148 gram ağırlığındaki telefonun tasarım hatları GM8 Go ile neredeyse aynı.

Tek fark ise, GM8 Go’nun arka tarafında parmak izi okuyucu yer alırken bunda olmaması. Bununla birlikte ürünün arka kapağını çıkarabiliyor, dolayısıyla pili de çıkarıp takabiliyorsunuz. Bu bizi fazlasıyla şaşırttı. Çünkü uzun süredir arka kapağı ve pili çıkarılan bir modelle karşılaşmamıştık. Dolaysıyla pil ömrünü tamamladığında yeni bir pil alıp ürünü ilk günkü gibi tam performansta kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ikinci bir pil ile pil kullanım süresini de arttırmanız mümkün. Yani çok fazla telefon başında olan kişiler için bu önemli bir avantaj. Dezavantaj ise su ve toza karşı dayanıklı olmaması.

IPS Ekran

5.5 inç değerindeki IPS ekran, 720 x 1440 çözünürlük sunuyor. Özellikle iç mekan kullanımlarında iyi bir görüntü kalitesi var. Dış mekanda, yoğun ışık altında kullanım zaman zaman zorlaşabiliyor. Bunu da normal karşılamak gerekiyor. Sonuçta GM0 Go tamamen fiyat/performans oranına oynuyor.

Dolaysıyla Mediatek MT6739 işlemci, 1GB RAM ve 16GB depolama kapasitesine de şaşırmamak gerekiyor. Elbette microSD kart ile kapasiteyi arttırmanız mümkün. Ama genel hatlara baktığımızda GM9 Go’nun tamamen giriş seviyesine hitap ettiğini söylemeliyiz.

Zaten Google’ın Android Go programı da bu yüzden buraya hizmet ediyor. Buradaki amaç mütevazi teknik özelliklere göre en iyi performansın sunulması. General Mobile’da bunu çok güzel başarıyor. Öyle ki bu bağlamda sade bir arayüz ile birlikte  “Go” takısı almış pek çok Google uygulaması bu üründe yüklü olarak geliyor. Örneğin YouTube Go, Gmail Go gibi. Bu uygulamalar orijinallerine kıyasla daha az veri tüketirken ihtiyaçlarınızı da fazlasıyla  karşılayabiliyor.

Kameralar

Kameralara baktığımızda, önde 5MP, arkada da 13MP’lik birer adet kamera var. İki kamera da iddialı değil. Başka ürünlerden alıştığımız farklı çekim modları ve filtreler gibi detaylar bulunmuyor. Buna rağmen sabit çekimlerde kameraların performansı hiç de fena değil. Ama dikkat. Çekim yaparken ürünü birkaç saniye sabit tutmalısınız. Hareketli çekimlerde fotoğraflar  bulanık çıkabiliyor.

Sonuç

GM9 Go’nun hızlı şarj destekli 3500mAh pili var ve tek şarj ile yaklaşık 2 günlük kullanım sunuyor. Ek olarak, üründe FM radyo özelliğinin de bulunduğunu belirtelim.

GM9 Go, 899 TL’lik satış fiyatına sahip. Öte yandan GM8 Go’nun da hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu + parmak izi okuyucu sensörünün de olduğunu ve 799 TL’ye satıldığını da hatırlatalım.

General Mobile ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın