Star Wars gişe rekorlarını alt üst etti

0

star-wars-the-force-awakens

Beklenildiği gibi Star Wars: Güç Uyanıyor (orijinal adı: Star Wars: The Force Awakens), ABD’de ilk hafta sonu itibarıyla yılın en fazla gişe getirisi sağlayan filmi olma yolundaki işareti vermiş oldu. 2015’in başında Jurassic World tarafından, 208 milyon 800 bin dolarla elde edilen en yüksek hasılatlı ilk hafta sonu rekoru, Star Wars: Güç Uyanıyor ile 238 milyon dolarla egale edilmiş olundu.

Daha Çin’de vizyona girmedi!

Globalde ise Star Wars filmi, hafta sonunu 517 milyon dolar gişe hasılatıyla kapattı. Söz konusu rakama dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’in dahil olmadığını belirtelim. Büyük bir ilgi ile takip edilen fantastik yapımın tüm zamanların en yüksek gişe başarısına sahip filmi olması yönünde güçlü bir beklenti hakim. Daha önce Avatar filmi ile elde edilen 760 milyon 500 bin dolarlık toplam hasılatın da 2016 yılına girilmeden elde edilmesi bekleniyor.

Türkiye’de de yoğun ilgi görüyor

Tüm zamanların en iddialı, en geniş kapsamlı tanıtım faaliyetleri yürütülen filmlerinden biri olan Star Wars: Güç Uyanıyor, 1 milyar dolar sınırına oldukça yakın bir noktada gişe hasıları elde edecek gibi görünüyor. Filmin geçtiğimiz hafta sonu baz alındığında Türkiye’de de ilgiyle karşılandığı görülüyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Star Wars’la ilgili ilginç bir makale okumak ister misiniz? Buraya tıklayın…

Cevap bırakın