Çılgınlık noktasına varan Star Wars ürünlerinde öne çıkanlar

1

Star Wars evreni o kadar renkli ve ilgi çekici karakter ve nesne ile dolu ki seriye gönül verenler film, çizgi film ve romanlarda bize aktarılan her şeye ulaşmak ve onlara sahip olmak istiyor. Tabii tam bu noktada evrenin pazarlama güçleri devreye giriyor ve piyasa binlerce Star Wars oyuncağı ya da hediyesi bulunuyor. Biz de sizler için yeni filmle tekrar ön plana çıkan ürünler arasından sıyrılanları derledik. Umarız paranız boldur!

Screen_Shot_2015-09-03_at_9.27.50_AM.0

BB-8 DROID
Star Wars dünyasının en ilgi çekici karakterlerinden biri hiç şüphesiz Droidlerdir. Gelişmiş ve karakter sahibi olarak tanımlayabileceğimiz bu robotlar ilk filmden beri kaderin akışı üzerinde etkin rol oynar. Yeni Star Wars filmi de evrene yeni bir soluk katmak için kolları sıvamış olsa da Droid kısmını es geçmemiş. Henüz ilk fragmandan kendini belli eden ve tasarımıyla fark yaratan Roller’ın oyuncağı daha film vizyona girmeden çıkmış durumda. Sphero firması Droid’in tüm karakteristik yapısını oyuncağa aktararak adeta ona hayat vermiş. Telefon uygulaması ile postmodern bir hacıyatmaz gibi hareket edebilen Droid çıkardığı seslerle de bulunduğunuz ortamı Star Wars evrenine çevirecek kadar çekici ve iddialı. Ülkemizde de resmi distribütör garantisi ile satışı bulunan ürün 600 lira civarında.

Anakin_Skywalker_Dark (small)

Işın Kılıcı

Star Wars evrenini seven sevmeyen herkesin dikkatini çeken konulardan biri ışın kılıcıdır. Filmdekine benzer bir ışın kılıcı sahibi olmak için çeşitli seçenekler mevcut. İç içe geçen plastikten oluşan uygun fiyatlı ürünlerin yanında filmlerde kullanılan gerçek kılıçlar da koleksiyonerler tarafından satın alınıyor. Özellikle www.propstore.com adresinde film setlerinde kullanılan her türlü eşya satışa sunuluyor. Tabii filmlerde kullanılan ışın kılıçlarının ses ve ışık vermediğini baştan söyleyelim ki sonradan hayal kırıklığı olmasın. Bunun dışında en gerçekçi ışın kılıcı alternatifiniz www.ultraforcesabers.com sitesinde satışa sunuluyor. İki tip üründen biri görsel amaçlı gelişmiş bir LED sistemi kullanırken diğeri daha gerçekçi savaşlar yapılmasına sağlayan özel bir kılıfla geliyor. Amacınız sokakta gösteri yapmak ya da evde değerli bir anıya sahip olmaksa doğru adrestesiniz.

Lego-Super-Star-Destroyer-10221

Lego Super Star Destroyer

Çocukluk hobinizi henüz terk etmeyenler için düşünülen bu dev destroyer tam 3152 parçadan oluşuyor. Dile kolay 3000’in üzerinde küçük tuğlayı üst üste koyarak epey keyifli vakit geçireceğinizi söyleyebiliriz. Çalışmanın sonuna geldiğinizde tam 124.4 santim boyutunda bir eser sahibi olacaksınız. Oldukça detaylı gözüken bu ürün muhtemelen Darth Vader’ın da alışveriş listesinde bulunur.

AT-AT-Bookends1

AT-AT Kitap Tutucu

İsyan güçlerini bastırmak için kullanılan ikonik tasarımdaki AT-AT artık kütüphanenize yeni bir soluk katacak. Özellikle Star Wars kitaplarınızı öne çıkaracak bu ürünün değeri 450 dolar civarında.

revell star wars

Revell Millennium Falcon

Ünlü maket markalarından Revell, galaksinin en havalı gemilerinden biri Millennium Falcon’un maketini hazırladı. Daha önce başka bir konuda işlediğimiz üzere maketçilik detaylı ve zaman alıcı bir konu. Ancak Revell daha kolay ulaşılabilir olması bakımından Millennium Falcon’u yapıştırıcı ve boya gerektirmeden tamamlanacak şekilde tasarlamış. Ortaya çıkan sonuç da son derece tatmin edici. Tabii siz de ufak tefek modifikasyonlar yaparak kir pas gibi eskitme efektleri veya elektrik bilginiz varsa küçük LED lamba takıp gemiye farklı bir boyut katabilirsiniz.

400111-boba-fett-001
Bire bir boyutta heykeller!

Evinizi müzeye çevirmek mi istiyorsunuz? Ülkemizin en iddialı koleksiyonerlerinden biri olmanın arzusuyla yanıyorsanız çareniz www.sideshowtoy.com adresinde. Figür olayını abartan Sideshowtoy, inanılmaz gerçekçi ürünlerle herkesi şaşırtıp kendine hayran bırakıyor. Birçok Star Wars karakteri gerçek hayattaki boyuyla inanılmaz detaylı şekilde figür haline getirilmiş. Tabii bunlara figür demek haksızlık olur. Gördükleriniz adeta birer heykel. Şu an için 2500 dolara Yoda ve 8000 dolara Boba Fett satın alabilirsiniz. Muhtemelen fiyat farkı iki karakter arasındaki boy farkından kaynaklanıyor.

Cevap bırakın