Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürStar Wars 7’den 12 günde 1 milyar dolar hasılat!

  Star Wars 7’den 12 günde 1 milyar dolar hasılat!

  star-wars-the-force-awakens

  Star Wars 7: Güç Uyanıyor (orijinal ismi; Star Wars: The Force Awakens), rekorları altüst etmeye devam ediyor. Vizyona girdiği günden itibaren 12 gün içinde 1 milyar dolar hasılata ulaşan yapım, söz konusu rakama en hızlı ulaşan sinema filmi olmayı başardı.

  Noel tatilinde vizyona giren film, 25 Aralık 2015 Noel Günü’nde sadece ABD’de 49 milyon 300 bin dolar hasılat elde etti. Geride bırakılan haftasonunu ise 153 milyon 500 bin dolar hasılatla kapattı. Film, ilk haftasında tüm dünyada yarım milyar doların üzerinde gişe hasılatı elde etmişti.

  Öte yandan son döneme damgasını vuran Star Wars 7: Güç Uyanıyor’un aynı dönemde vizyona giren diğer tüm filmlerin toplam hasılatını da geride bıraktığı kaydedildi.

  Star Wars

  En yüksek gişe hasılatı getiren Star Wars filmi

  Star Wars serisinin yedincisi, daha önceki 6 filmin toplam gişe hasılatı olan 4 milyar 400 milyon dolar baz alındığında tek başına bir tür ‘roket etkisi’ oluşturdu. Yapım, şimdiden gelmiş geçmiş en yüksek hasılat getiren Star Wars filmi olurken rakamın 2 milyar dolar seviyesine ulaşıp ulaşmayacağı şimdiden yanıtı merakla beklenen sorulardan biri oldu.

  Star Wars, George Lucas tarafından tasarlanmış, öncelikle filmleriyle tanınmış, sonraki yıllarda çizgi roman, bilgisayar ve konsol oyunları, televizyon yapımları vb. dallarda ününü geliştirmiş kurgusal evren ve markadır (Vikipedi). Tüm zamanların en önemli marka değerini de elinde bulunduran markanın son dönemde dikkat çeken ürünlerine dair makalemize buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN