En popüler sporcu kulaklığı önerileri

0

Aktiviteleriniz sırasında hem müzik dinleyebileceğiniz hem de akıllı telefonunuza gelen çağrıları cevaplayabileceğiniz, en hareketli sporları yaparken bile size eşlik edecek sporcu kulaklığı modellerine gelin yakından bakalım

Spor yaparken hem müzik dinlemek hem de akıllı telefonumuza gelen çağrıları cevaplamak için kulaklık kullanıyoruz. Sporcu kulaklığı modellerinin kablosuz olanları sık tercih edilmekle beraber, hâlâ kablolu modeller de ilgi görmeye devam ediyor. Sporcu kulaklığı seçerken aktiviteler esnasında düşmemesi, pil ömrü, suya karşı dayanıklılığı, müzik dinlerken ses kalitesi, telefon görüşmelerinde sorunsuz kullanılabiliyor olabilmesi gibi pek çok kritere göre karar veriyoruz.

Kulak kancalı modeller öne çıkıyor

Kulak kancalı modeller hareket esnasında kulaklığımızın düşmemesi için sıklıkla tercih ediliyor. Bu modellerde farklı boyutlarda kulak kancaları ve silikon kulaklık başlıkları seçenekleri bulunuyor. Boyun askılı modeller spor yapanlar tarafından çok kullanışlı bulunuyor. Bu modeller, günlük kullanımda kablosuz kulaklığı tercih edenler tarafından da büyük ilgi görüyor. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı sporcu kulaklığı modelini inceliyorum.

JBL Endurance Dive

JBL Endurance Dive

JBL’in Endurance Dive model kablosuz kulaklığı, sporcular için ideal seçeneklerden biri. Bluetooth teknolojisiyle akıllı telefonunuzla eşleştirerek kullanabileceğiniz bu ürün, ayrıca dahili bir müzikçalar içeriyor. 1GB kapasiteli bu müzikçalar, özellikle yüzme sporu yapanlara telefona ihtiyaç duymadan aktiviteleri sırasında müzik dinleme imkânı sunuyor. Tamamen su geçirmez olarak tasarlanan bu ürün yüzme başta olmak üzere, tüm doğa sporları sırasında size eşlik edecek dayanıklılıkta tasarlanmış. Ürün, IPX7 seviyesinde su geçirmezliğe sahip. Bu da 30 dakika boyunca 1 metre derinliğindeki suya daldırıldığında bile zarar görmeyeceği anlamına geliyor. Tek şarjla 8 saat müzik dinleme imkânı sunan ürün, kulak kancaları sayesinde en hareketli sporlarda bile düşme riski olmadan kullanılabiliyor.

JAYBIRD X4

JAYBIRD X4

Logitech’in sahibi olduğu Jaybird firmasının X4 model kablosuz sporcu kulaklığı, IPX7 seviyesinde su geçirmez olarak tasarlanmış ve tek şarjla 8 saat kullanım ömrü vadediyor. Tüm doğa koşullarında spor yaparken hareketlerinizi kısıtlamayacak şekilde tasarlanan ürün, Bluetooth teknolojisiyle akıllı telefonunuzla eşleştirilerek kullanılıyor. Spor yaparken müzik dinlemek hem de gelen çağrıları cevaplamak için ürün oldukça kullanışlı. Premium ses vadeden ve akıllı telefon uygulaması üzerinden özelleştirilebilir Ekolayzer desteği sunan ürün bu yönüyle müzikte kalitesinde de oldukça iddialı. Özel taşıma çantası ve farklı boyutlarda silikon kulaklık başlıkları ve kulak kancalarıyla gelen ürün, sporseverlerin dikkate alması gereken seçeneklerden biri.

Sennheiser CX SPORT

Sennheiser CX SPORT

Sennheiser’ın CX Sport model kablosuz kulak içi kulaklığı, spor yaparken hareket özgürlüğü sağlıyor. Boyun askılı bir model olan bu ürün Sennheiser imzasını taşıdığı için ses kalitesi açısından da dikkate değer bir seçenek. Müzik dinlemenin yanında telefonunuza gelen çağrılara da cevap vermenizi sağlayan Sennheiser CX Sport’u 4 farklı boya sahip, ergonomik kulak kancaları ve 3 farklı boya sahip kulak adaptörleri ile kendinize göre özelleştirebilirsiniz. 1.5 saatlik tek şarjla 6 saate kadar kullanım ömrü sunan ürün, 10 dakikalık şarj ile 1 saatlik batarya ömrü sunan hızlı şarj teknolojisini de destekliyor. Ürün hafif ter ve su sıçramalarına karşı dayanıklı.

PHILIPS ActionFit SHQ1405BL

PHILIPS ActionFit

Spor yapanlar için son önerim PHILIPS’in ActionFit model kablolu kulaklığı. Kabloları dayanıklılığı artırmak için kevlar malzemeden tasarlanan ürün, IPX4 seviyesinde suya dirençli. Bu özelliğiyle ürün, terleme ve su sıçramalarına karşı dayanıklı. Aktiviteler sırasında kulaktan düşmemesi için kancalı olarak geliştirilen bu kulak içi kulaklık, farklı boyutlarda kanca ve kulaklık başlıklarıyla birlikte geliyor. 13,6 mm sürücülerle ses kalitesinin iyileştirilmesi hedeflenen ürün, kullanıcı güvenliği için dış sesleri engellemeyecek şekilde tasarlanmış. Bu sayede kullanıcıların dış alanlarda koşu yaparken çevrede olan biteni fark etmesi ve dolayısıyla güvende olması hedeflenmiş.

Baseus Encok W05 TWS kablosuz kulaklık incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda spor yaparken size eşlik edecek kulaklık seçeneklerini inceledik. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan daha fazla sporcu kulaklığı seçeneği için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

E-Postada güvenli alternatif: ProtonMail

Photoshop’tan ücretsiz GIMP’e geçerken neler yaşadım

Video kurgu için ücretsiz profesyonel yazılım: DaVinci Resolve

Cevap bırakın