Spor için kulaklık önerileri

0

Aldığımız fazla kilolardan şikayet ettiğimiz şu günlerde, forma girme çabamızda her daim yanımızda olan spor için kulaklık önerileri yazımda sizi bekliyor.

Bu yazımda spor yaparken performansımızı artıran, daha zevkli ve enerjik bir spor deneyimi yaşamamızı mümkün kılan spor için geliştirlen kulaklıkları ele aldım.

Forma girme yolculuğunuzda ses teknolojilerinden destek alın.

Malum, pandemi sürecinde aldığımız kilolardan hepimizi şikayetçiyiz. Her ne kadar sıcak havada spor yapmak kolay olmasa da, kendimizi daha fazla hareket etmeye zorluyoruz.

İster uzun bir yürüyüş olsun, ister ise spor salonunda geçireceğiniz zaman, hareket etmeye ayırdığınız bu zaman dilimini spor kulaklıklar sayesinde daha keyifli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

Hobi olarak değil, sağlık için spor yapın.

Spor yapmanın bir hobi değil, sağlık için önemli bir adım olduğunu lütfen aklınızdan çıkarmayın. Her gün spor için ayıracağınız 1 saatlik zaman hem daha zinde hem de daha sağlıklı olmanıza katkı sağlar. Spor salonları açıldı ama elbette hareket etmek için spor salonuna gitmek zorunda da değilsiniz. Evinize yakın bir yerde, parkta yürüyüşe de çıkabilirsiniz.

 

Spor yaparken müzik dinleyin.

Spor yaparken, en eğlenceli aktivitelerden biri müzik dinlemektir. Sporunuzu yaparken dışarıdaki gürültüyü keserek kendi antrenmanınıza yönelmek istiyorsanız spor kulaklıklarından destek alabilirsiniz. Dinlediğiniz müzik size güç verecek, yorgun düştüğünüz anları daha çekilebilir hale getirecektir.

 

Podcast yayınları ile gündeminizi renklendirin.

Tıpkı müzik dinlemek gibi, podcast yayınları ve sesli kitaplar da yaptığınız sporu daha keyifli hale getirecektir. Verimliliği dilimizden düşürmediğimiz şu günlerde, ilgi alanımıza uygun bir kayıt dinlemek ve aynı zamanda spor yapmak, hem bedenimize hem de zihnimize iyi gelir.

 

Neden spor kulaklığına ihtiyaç duyuyoruz?

Spor esnasında daha hızlı ve seri hareketler yaparız. Bu amaçla tasarlanmış kulaklıklar esnek yapıları, terlemeye karşı dayanıklılıkları, tercihimize göre kablolu veya kablosuz veya gürültü önleyici özellikleri ile öne çıkar.

 

Spor için kulaklık önerileri

Spor için kulaklık önerileri konusunda kablolu veya kablosuz spor kulaklığı tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin günlük alışkanlıklarınız ve tercihleriniz ile ilgilidir.

Örneğin yürümek yerine koşmayı veya daha hareketli olmayı tercih ediyorsanız kablosuz (bluetooth) bir kulaklık tercih etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Spor kulaklığı alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunur.

Bunlar kısaca;

  • Ses izolasyonu sağlaması
  • Suya dayanıklı olması
  • Düşmemesi ve yüz uyum sağlaması olarak sırlanabilir.

Ardından ise tasarımı ve eğer kablolu spor kulaklık tercih edecekseniz kablo esnekliği olarak özetlenebilir.

Benim bu kategoride size önerim, ses kalitesi ve ideal kablo uzunluğu ile öne çıkan “JBL Endurance Run Kulakiçi Kulaklık“. Hem şık hem de temel bir kulaklık arayanların aklında bulunsun.

 

Bluetooth Kulaklık Nasıl Seçilir?

Kablosuz yani bluetooth kulaklık seçimi ise biraz daha detay inceleme gerektirir. Kablosuz spor kulaklık seçerken öncelikle rahatlık ve konfor ararız. Sonrasında ise ihtiyaçlarımızı karşılayıp karşılamadığı sorusunu yanıtlamaya çalışırız. Bu kategoride de su geçirmez bir ürün olan, uzun soluklu kullanabileceğiniz “JBL Endurance Dive Bluetooth Kulakiçi Kulaklık” harika bir tercih olacaktır. Sekiz saat dayanan pil ömrü, şık tasarımıyla öne çıkan ürün benim favorilerimden.

 

İyi seçilmiş bir kulaklığın sağladığı konfor yıllarca sürer, spordan aldığınız keyfinizi katlar.

 

Spor yaparken temponuzu bozmayacak, konsantrasyonunuzu artıracak bir kulaklık seçmek hiç kolay değildir. Seçim konusunda zorlanıyorsanız “Spor kulaklığı Nasıl Seçilir” başlıklı yazımı da okuyabilirsiniz.

 

Spor Kulaklığı Nasıl Seçilir?

 

 

 

Cevap bırakın