Spigen’den iPhone 7 tasarımını gösteren kılıflar

0

iphone-7-spigenAkıllı telefon aksesuarları markası Spigen, neredeyse geleneksel bir hal alan Apple iPhone modellerinin tanıtımından önce cihazlara uyumlu kılıf duyurularından birini daha gerçekleştirdi. Türkiye’de yoğun ilgi gören Kore merkezli şirketin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yayınlanan çeşitli modellerdeki kılıfları, akıllı telefonların tasarımına dair bir dizi detayı da gözler önüne serdi…

Aşağıda görülen kılıflarda Apple iPhone 7 Plus’un arka kamerasındaki yan yana lensler ve flaş mekanizması görülüyor. Ayrıca bu kısımda anten çizgileri bulunmuyor. Söz konusu tasarımsal özelliklerin iPhone 7 serisiyle birlikte geleceği uzun süredir teknoloji basınında yer buluyordu. iphone-7-plusHer iki ürünün de sadece tek porta sahip olduğu da öne çıkan detaylar arasında. Tahmin edildiği gibi yeni iPhone’larda kulaklık girişi ve şarj/veri girişleri aynı port üzerinden sağlanacak gibi. Alt kısımda 6 serisindeki tek hoparlör çıkışı yerine çift hoparlör çıkışı kullanıldığı da yine öne çıkan ayrıntılar arasında.

Ek olarak iPhone logosunun altındaki ‘çöpe atılmaz’ gibi logoların ve üretim yeri gibi diğer detayların da lazer baskıyla uygulanmadığı anlaşılıyor. Bu detayın de kesinlik ifade etmediğini belirtelim.

Öte yandan modellerin ön yüzü ve yanlarının iPhone 6’ya benzerliği dikkatlerden kaçmıyor.

ip7_style_armor_title01_mint_grande

Teknoloji şirketi Apple’ın iPhone 7 modelleri konusunda bir diğer spekülasyon da ‘isimlendirme’ hakkındaydı. iPhone 7 Pro, iPhone 6SE gibi isimlendirmelerle sunulabileceği iddiaları uzun süre basında yer aldı. Ancak Spigen’in model sayfaları baz alınacak olursa Apple’dan model adlarına dair bir sürpriz gelmeyecek.

Öte yandan Apple, iPhone 7 için tanıtım tarihini duyurdu. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın