Sosyal medya gönderisi oluşturmanızı kolaylaştıran uygulamalar

0

Kişisel ya da kurumsal sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak için grafikler oluşturmak çok kolay. Bu amaçla kullanılan uygulamalardan birini indirdikten sonra siz de hiçbir güçlük çekmeden kendi tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Profesyonellerin elinden çıkmış görsellerle oluşturulan grafikler, paylaşımlarınızın daha çok ilgi görmesinde ve sosyal medya hesabınızın etkinliğinin artmasına size yardımcı olur. Gelin şimdi sosyal medya hesaplarınız için görseller oluşturmak için kullanabileceğiniz uygulamalara göz atalım:

Canva

Canva

Sosyal medya hesaplarında paylaşılacak görsel oluşturmak denince ilk akla gelen uygulamalardan biri Canva’dır.  Twitter, Instagram, Facebook için görseller oluşturmak, YouTube kanalınız için video kapakları tasarlamak Canva ile neredeyse çocuk oyuncağı. Canva ile sosyal medya gönderisi dışında, afiş, poster, broşür gibi çok farklı alanlarda kullanmak için görseller oluşturabilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz ve ücretli olmak üzere kullanım seçenekleri sunuyor. Başlangıç olarak ücretsiz sunulan özellikler sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Uygulamayı Android için buradan iOS için buradan indirebilirsiniz.

AdobeSparkPost

Adobe Spark Post

Görsel tasarımda öncü şirket olan Adobe’nin ise Spark adlı bir çözümü mevcut. Bu çözüm, Spark Page, Spark Post ve Spark Video yazılımlarından oluşuyor. Mobil olarak sosyal medya gönderisi tasarlamak için Adobe Spark Post sizin için yeterli olacaktır. Akıllı telefon ya da tablet bilgisayarınıza uygulamayı indirdikten sonra şablonları kullanarak kısa sürede sosyal medya gönderileri oluşturabilirsiniz. Görsel oluştururken farklı font seçenekleri ve stiller kullanarak tasarımlarınızı daha çekici hale getirebilirsiniz. Uygulamayı Android için buradan iOS için buradan indirebilirsiniz.

Desygner

Desygner

Sadece sosyal medya görselleri değil, posterden kartvizite kadar ihtiyacınız olan hemen hemen tüm tasarımları tek uygulamayla yapmak isterseniz, Desygner’a göz atmalısınız. İçerisindeki görseller, şablonlar, fontlar ve stilleri kullanarak Instagram gönderisi ya da hikâyesi oluşturabilir, şirketiniz için yeni bir logo bile tasarlayabilirsiniz. Gerektiğinde broşür ve afiş tasarımı yapmak bile bu uygulamayla mümkün. Bunları başarmak içinse fazla bir bilgiye ihtiyacınız yok. Sadece size uygun şablonu seçip ve harekete geçmeniz yeterli. Uygulamayı Android için buradan iOS için buradan indirebilirsiniz.

remix

Remix

Bu yazıda size bahsedeceğim son mobil uygulama ise biraz farklı. Benim de severek kullandığım sosyal medya yönetim aracı Buffer tarafından ücretsiz olarak kullanıma sunulmış olan Remix adlı bu uygulama, twitter’daki bir ‘tweet’inizin bağlantısını girdiğinizde içerisindeki şablonları kullanarak kolayca görsel oluşturabilmenizi ve Instagram’da paylaşabilmenizi sağlıyor. Tasarımlara twitter logusu ve sizin kullanıcı adınız da otomatik olarak ekleniyor. Dilerseniz Unsplash’taki bir görseli uygulamadan çıkmadan tasarımınıza arka plan olarak dahil edebiliyorsunuz. Uygulamayı Android için buradan iOS için buradan indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda sosyal medya gönderisi oluşturmanızı kolaylaştıran mobil uygulamalar hakkında size bilgi vermeye çalıştım. Daha fazla mobil uygulama alternatifi için Android kullanıcıları Google Play uygulama mağazasının Sanat ve Tasarım kategorisine buradan göz atabilir. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Televizyon keyfini katlayan kablosuz klavye

Evde saç-sakal tıraşı için dört seçenek

Ev kullanıcıları için yazıcı önerileri

Cevap bırakın