Sony Walkman efsanesiyle tanışmak için geç değil

0

Mobil olarak müzik dinlemek, Sony’nin Walkman’i piyasaya sürdüğü günlerde adeta bir devrimdi.

O güne kadar müzik dinlemek için kullandığımız teyplerin mini bir versiyonunu kemerimize takarak yanımızda taşıyabilmemiz, müzik keyfimizin bizimle her yere gelebiliyor olması tarif edilemez bir mutluluktu.

Zaman içinde tüm dünyada popüler olan Walkman’ler gelişti. Sayısal ekranlı ve radyolu modeller seriye eklenerek bizlere daha fazla seçenek sunar hale geldi.

sonywalkmanclassic

Yıllar sonra Apple’ın iPod’u piyasaya sunması, ardından akıllı telefonlarımızın bizlere Walkman’e ihtiyaç bırakmayacak derecede müzik deneyimi sunması dengeleri değiştirdi.

Apple’ın iPod’un üretimini yavaşlattığını ve şu an sadece iPod Touch’ın satın alınabilecek seçenek olarak kaldığını gördük sonra. Bu yarışta geriye düşen Walkman ise pazarda varlığını yeni nesil ürün seçenekleriyle sürdürüyor.

WM1Z Walkman
Sony WM1Z Walkman

Bugün Sony Türkiye sitesine baktığımda 16 adet yeni nesil Walkman seçeneğinin satışta olduğunu görüyorum. Bunlar arasında sayısal müzikçalar modellerinden kulaklık şeklindeki Walkman’lere kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesi olduğu dikkatimi çekiyor.

Bu ürünler arasında “Sony NWWM1Z Signature Series Hi-Res Walkman” gibi yüksek ses kalitesi sunan ve rakipsiz seçenekler de bulunuyor. Fiyatı ortalama bir kullanıcı için erişilebilir seviyede olmasa da bu ve benzeri ürünler eşsiz bir ses deneyimi sunuyor.

sonywalkman

Fiyatı makûl seviyede seçeneklere baktığımızda MediaMarkt elektronik mağazasında “Sony Walkman NWZB183” modelinin revaçta olduğunu görüyoruz. Öyle ki bu ürün üç farklı renk seçeneğiyle müzikçalar kategorisinde en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

Alüminyum gövdeli bu mini Walkman USB bellek görünümünde ve kolay taşınabilir bir ürün. USB üzerinden bilgisayara direkt bağlanabilen ve hem şarj hem de müzik aktarımı için kolaylık sağlayan bu model 4GB depolama kapasitesine sahip. Bu da bine yakın şarkıyı yanınızda taşıyabileceğiniz anlamına geliyor.

sonywalkman

3 dakikada hızlı şarj olabilen “Sony Walkman NWZB183”, tek şarjla 23 saate kadar kullanım ömrü sunmasıyla oldukça iddialı.

Minik gövdesine rağmen kalitesi ses çıkışı veren ürün, Sony Walkman’lerin olmazsa olmazı, “Ekstra Bas” özelliğiyle geliyor. OLED ekranı bulunan ürün bu sayede dinlediğiniz müziği takip etmenizi ve cihazın fonksiyonlarını yönetmenizi mümkün kılıyor.

sonywalkman

Bugün akıllı telefonlarımızda da müzik dinlemek mümkün olsa da sadece müzik için ayrılmış ve başka detaylarla kafa karıştırmayan müzikçalarlar hâlâ çokça tercih ediliyor.

Öğrencilerin, sporcuların ya da toplu taşımada çok seyahat edenlerin yanlarından ayırmayacağı bir seçenek olarak “Sony Walkman NWZB183” ürününü tavsiye edebilirim.

Sony Walkman

Siyah, mavi ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunan ürün, kaliteli müzik dinlemek ve bunu da kendisini kanıtlamış bir markayla gerçekleştirmek isteyenler için ideal.

“Sony Walkman NWZB183” ile ilgili daha fazla detay ve satın alma bilgisini buradan alabilirsiniz. Sony’nin tüm Walkman modelleri için de Sony Türkiye’nin Walkman sayfasını buradan ziyaret etmeniz mümkün.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda Sony Walkman hakkında size bilgi vermeye çalıştım. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Z kuşağının yeni gözdesi: Yubo

En popüler parola yönetici yazılımları

Sosyal medya gönderisi oluşturmanızı kolaylaştıran uygulamalar

Cevap bırakın