Sony PlayStation 5 tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı

0

Oyun severlerin merakla beklediği PlayStation 5 resmi tanıtım tarihi açıklandı…

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre yeni PlayStation 5, 4 Haziran’da tanıtılacak. Yeni konsolun özellikleri ve fiyatı Sony’nin düzeyleyeceği online lansmanda oyun dünyası ile paylaşılacak.

Türkiye saati ile gece 23:00’te yapılacak PlayStation 5 lansmanı, YouTube üzerinden de canlı olarak yayınlanacak. PlayStation 5 özellikleri, 4 Haziran tarihinde paylaşılırken konsolun 2020 yılı sonunda satışa çıkması bekleniyor.

Sony PlayStation 5 çıkış tarihi nihayet netlik kazanıyor… Xbox Series X’nin rakibi olacak olan PlayStation 5 oyun dünyasında merakla bekleniyor. Sony tarafından paylaşılan videoda konsolun özelliklerini, tasarımı ve uyumlu oyunlara ilişkin tüm bilgilerin 4 Haziran tarihinde yapılacak olan lansmanda açıklanacağı belirtildi. Tüm bilgilerin belli olmasına sadece birkaç gün kalırken PlayStation 5 çıkış tarihinin de lansmanda açıklanması bekleniyor. Beklentilere göre ise oyun konsolunun tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de 2020 yılı sonunda satışa çıkarılması bekleniyor.

Sony tarafından paylaşılan videoda lansman tarihi duyurusu yapılırken ayrıca konsola ilişkin bazı özellikler de paylaşıldı. Videoda PlayStation 5 oyun konsolunun kontrolcüsü DualShock 5‘in net görüntüsü de paylaşıldı. Paylaşılan videoda sadece DualShock 5’e yer verilirken oyun konsolunun tasarımına veya teknik özelliklerine dair bir bilgiye yer verilmedi.

Sony PlayStation 5 lansmanını 4 Haziran tarihinde PlayStation YouTube kanalı üzerinden canlı olarak takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın