DualShock 5 için heyecanlandıran konsept videosu!

0

PlayStation 5’in bu yıl içerisinde çıkmasını beklerken heyecanlandıran tahminler gelmeye devam ediyor. Oyuncuların PlayStation 5 konusunda en heyecanlı olduğu konu kontrolcü DualShock 5 için yeni bir konsept videosu yayınlandı. Bu videodan sonra heyecanlanmamak elde değil. İşte DualShock 5 tasarımı konusunda tahminler.

DualShock 5 tasarımı için heyecanlandıran video!

PlayStation 5’in en yeni detaylı belli olmaya devam ederken farklı tahminlerde de bulunuluyor. Ortaya atılan videolarda, tasarım konusunda hangi farklılıklar ile karşılacağımız ve bu farklılıkların bizlere hangi yenilikleri sunacağını görebiliyoruz.

Videoya bakılırsa kontrolcünün arkasında oyuncuların daha rahat tutuş sağlayabilmesi için eklentiler de yer alıyor. Bu eklentiler istenildiği zaman çıkabiliyor ve yeniden takılabiliyor. Sol tarafta yer alan yön tuşları 8 farklı şekilde yöne ilerlemeyi sağlıyor. Tuşlar bütün olarak hareket ettiği için eskiye nazaran daha çok hareket kabiliyeti sunuyor. Kontrolcünün üstünde yer alan dokunmatik ekranla da PlayStation 5 kullanımı daha kolay hale gelecek. Kontrolcü şarj için de USB Type-C kullanacak. Kablo kaybolduğunda ya da bozulduğunda yeni bir kablo arayışı çok daha kolay olacak. Kontrolcüde 3 metre kabloyla birlikte 2500 mAh batarya bulunacak. Kontrolcünün tam ortasında ise dahili hoparlör ve mikrofon yer alacak. Oyunun bütün sesini buradan dinleyebilen kullanıcı, mikrofonla da çoklu oyunlarda iletişim sağlayabilecek.

 

Cevap bırakın