Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraŞipşak fotoğraf makinesi: FUJIFILM Instax SQ1

  Şipşak fotoğraf makinesi: FUJIFILM Instax SQ1

  Ölümsüz anları kâğıda basılı bir fotoğraf karesi olarak saklamanın alternatifi yok. Bu nedenle şipşak fotoğraf makineleri dijitalleşmeye rağmen tercih edilmeye ve özellikle gençler tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

  Her ne kadar fotoğrafları genellikle akıllı telefonlarımızla dijital olarak çeksek ve saklasak da, fotoğraf baskısının yeri ve verdiği hissiyat hâlâ bir başka. Bu nedenle anında fotoğraf çıktısı veren ve genelde şipşak fotoğraf makinesi adı verilen ürünler hâlâ revaçta.

  FUJIFILM Instax SQ1’e yakından bakalım

  Günümüzde anında fotoğraf tekniği denildiğinde en çok tercih edilen markaların başında bir Japon firması olan FUJIFILM geliyor. Şirketin pazarda pekçok modeli var. Bu yazıda size FUJIFILM Instax SQ1 şipşak fotoğraf makinesinden bahsedeceğim.

  FUJIFILM Instax SQ1

  Dikey mi yatay mı diye düşünme

  Kare fotoğraflar basmak için tasarlanan FUJIFILM Instax SQ1, diğer modellere göre daha büyük boyutta (62 mm x 62 mm) kare çıktılar veriyor. Bu ebat, şirketin instax mini fotoğraf makinelerinden 1.5 kat daha büyük boyutta sonuçlar verdiği anlamına geliyor.

  Sadece o anı yakalamaya odaklan

  Kare format fotoğrafın en büyük avantajı, fotoğraf çekerken, dikey mi yoksa yatay mı çekmek gerektiği kararsızlığından sizi kurtarması. Böylece yatay mı dikey mi çekeyim diye düşünmeden sadece o değerli anı yakalamaya odaklanıyorsunuz.

  FUJIFILM Instax SQ1

  Az ışıkta bile iyi performans

  FUJIFILM Instax SQ1, otomatik pozlama özelliğine sahip. Bu fonksiyon sayesinde az ışıklı ortamlarda ya da geceleri dış mekânlarda fotoğraf çekmek kolaylaşıyor. Otomatik pozlama sayesinde, hem fotoğrafı çekilen nesne hem de arka plan otomatik olarak aydınlatılıyor.

  Özçekimler için aynaya bak

  Sevdiğiniz yerleri ve önemli anlarınızı fotoğraflamanın yanında, özçekim (selfie) fotoğraflar için de FUJIFILM Instax SQ1 oldukça kullanışlı. Ürünün merceğinin yanında bir ayna mevcut. Bu aynadan özçekim alanını kontrol edebiliyor ve fotoğrafta kendinizi konumlamak istediğiniz alanı yönetebiliyorsunuz. Özçekim modu, parlaklık ve odak uzaklığını otomatik ayarlıyor.

  FUJIFILM Instax SQ1

  Makro moduyla yakına odaklan

  Arkadaş eğlenceleri, partiler, düğünler, piknikler, mezuniyet törenleri, tatildeki en iyi anları ölümsüz bir anı olarak yakalarken, yakına odaklanmaktan da çekinmeyin. Çünkü FUJIFILM Instax SQ1’deki makro modu sayesinde nesnelerin fotoğraflarını 30 ilâ 50 cm gibi kısa bir mesafeden net olarak çekebilmeniz mümkün.

  En iyi manzaraları kaçırmayın

  Gözünüzü daha uzaklara diktiğinizde, örneğin bir manzara çekmek istediğinizdeyse FUJIFILM Instax SQ1 yine iyi sonuçlar veriyor. Üründe bulunan manzara modu sayesinde 2 metre ve daha uzaktaki nesnelerin fotoğraflarının çekimi en iyi şekilde yapılabiliyor. Manzarayı arkanıza alıp gönül rahatlığıyla poz verebilirsiniz.

  FUJIFILM Instax SQ1

  90 saniyede kart baskısı

  FUJIFILM Instax SQ1 fotoğraf makinesi, yakaladığınız önemli anlarınız yaklaşık 90 saniyede karta basılmış olarak size sunuyor. İki adet lityum pil (CR2) ile çalışan, Instax kare film paketleri kullanılabilen FUJIFILM Instax SQ1, 390 gram ağırlığa sahip ve 130.7 mm x 118.6 mm x 57.5 mm boyutlarında. Ürünün beyaz, turuncu ve mavi renk seçenekleri mevcut.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  Bu yazıda size, FUJIFILM Instax SQ1 şipşak fotoğraf makinesi hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm şipşak fotoğraf makinesi modellerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıya yorum yazarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Dizüstü bilgisayarınızı sıcaktan koruyacak soğutucu ürünler

  Buzdolabı seçerken nelere dikkat edilmeli

  Profesyoneller için kablosuz fare: Logitech MX Master 3

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN