Sıcak Havalara Meydan Okuyun

0

Yaz sıcaklarının yavaş yavaş bastırmaya başladığı şu günlerde sizin için önerdiğim vantilatörlerle sıcak havalara meydan okuyun.

Yaz sıcaklarının kendisini hissettireceği günler yakın. İster sadece biraz sıcak isterse de en bunaltıcı sıcak havalar olsun kendinizi serinletmenin birkaç yolu bulunur. Daha az kıyafet giymek, çok fazla su içmek veya vücut ısısını önemli ölçüde azaltan gıda maddelerini tüketmek çoğumuz arasında popüler birer seçimdir. Ancak bazen bu yeterli gelmez ve serinlemek için daha fazla destek almak gerekir.

Hava sirkülasyonunu iyileştirmek için evinizin veya iş yerinizin tüm pencerelerini açabilir ve biraz daha serinlik hissedebilmek için doğal bir esintinin hayalini kurabilirsiniz. Ancak bu genellikle istenen seviyede soğumaya yeterli gelmez, oluşan cereyandan etkilenmekte cabasıdır. Gerçekten ihtiyacınız olan şey ise, sessizliği ile varlığını unutturan, yer kaplamayan ve tasarruflu serinlemeyi mümkün kılan vantilatörlerdir.

Sıcak Havalara Meydan Okuyun

Sıcak havalara karşı tatlı bir esinti yaratan vantilatörler, çalışma stilleri de modellerine göre farklılık göster. Sıcaklık derecelerine göre hafif, orta veya yüksek olarak ayar yapabileceğiniz vantilatörler, serinlemenizi kolaylaştıran küçük yardımcılardır.

Diğer tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi, ihtiyacınız olan vantilatörü seçerken ortamınızın özelliklerine bağlı olarak cihazın işlevselliğine de dikkat etmeniz önemlidir. Bunlar başlıca; harcadığı güç, programlama özelliği, otomatik kapanma, farklı hava salınım seviyeleri, uzaktan erişim olarak sıralanabilir. Evlerde genellikle ayaklı vantilatör modelleri, portatif vantilatörler, duvara monte vantilatörler, buharlı vantilatörler, pervanesiz vantilatörler ve masaüstü mini vantilatörler tercih edilir. 

 

Ev için Vantilatör Önerileri

Ayaklı vantilatör modelleri evlerde en çok tercih edilenler arasında yer alır. Buhar özelliği bulunan vantilatör modelleri de özellikle sıcak yaz mevsiminde serinlemek için birebirdir. Serinlemeyi pratik ve ekonomik hale getiren vantilatörler arasında sizin için seçtiklerimi aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

FAKIR TVL 90 S Kule Tipi Vantilatör

Geniş açılı salınımı ve 3 metrelik uzun güç kablosu sayesinde büyük mekanlarda bile etkili serinlik veren FAKIR TVL, 90 Watt’lık güçlü motoru ve sekiz saate kadar programlayabilir zaman ayarı ile evladiyelik bir ürün. Üfleme hızını 3 kademeye kadar ayarlayabileceğiniz bu kule tipi vantilatör, oda sıcaklığını gösteren ekranı, ayarlanabilir eğim açısı ile hava salınımının tüm kontrolünü size veriyor.

 

GOLDMASTER Serin GM-7936 Vantilatör

60 Watt’lık güçlü motoru, beş yapraklı pervanesi ile üç farklı hız kapasitesinde kullanabileceğiniz bu ayaklı vantilatörü 7,5 saate kadar programlayabilirsiniz. 1 metre 45 santim boyu ve salınım özelliği ile çift yönlü serinlik veren vantilatör, 7.72 kg ağırlığı ile diğer odalarada da kolay taşınabilir bir ürün. 

 

ROWENTA ROW VU2110 Essential Masaüstü Vantilatör

Masaüstünde kullanmak için bir vantilatör arıyorsanız, 25 cm. çapı ile yer tutmayan, 3 dakikada 20 metreküp temiz hava akışı sağlayan ROWENTA ROW VU2110’u tercih edebilirsiniz. Hava akışı için iki kademesi bulunan, dört yöne salınım yapabilen bu masaüstü vantilatör, küçük çocukların pervaneye erişimini engelleyen özel tasarımı ile özellikle çocuklu aileler için ideal bir tercih olacaktır.

 

CVS DN 5862 Yer Tipi Vantilatör

Yer sıkıntınız varsa veya yerden serinletmeye ihtiyaç duyuyorsanız CVS DN 5862’yi de incelemenizi öneririm. Montajlı olduğu için kutusundan çıkarıp hemen kullanabileceğiniz bu vantilatörü dilerseniz duvara da monte edebilirsiniz. Salınımsız ve tek yöne serinlik veren vantilatör, 59 cm. genişliği, üç kademeli hız ayarı ve 55 Watt’lık motoru ile tam bir fiyat performans ürünü. 

Sıcak havalara meydan okuyacağınız, hem sessiz çalışan hem de ekonomik olarak serinlemenizi mümkün kılacak bu vantilatörlerin, yaz mevsimi boyunca rahat bir nefes almanızı kolaylaştırmasını umuyorum.

 

Klima alırken nelere dikkat edilmeli? 

Klima satın almak istiyor ancak hangisini seçeceğinize emin olamıyorsanız rehber niteliğindeki yazımdan faydalanabilirsiniz.

Klima alırken nelere dikkat edilmeli

 

Cevap bırakın