Sekmeleri yönetmek için en iyi Firefox ve Chrome eklentileri

0

Tarayıcı sekmeleri aynı anda çok sayıda farklı web sitesini açanlar için hayat kurtarıcı oldu, bu sebeple Firefox ve Chrome ile sekmeleri yönetmek için kullanabileceğiniz en iyi eklentileri derledim.

Sekmeler çoğunuzun zaten bildiği gibi, ziyaret ettiğimiz web sitelerinde çok daha optimize bir şekilde çalışmamızı sağlayan unsurlar. Aslında bu, aynı pencerede birkaç web sitesini açmamıza olanak tanır; bu, aynı anda birden çok pencereyle çalışmaktan çok daha rahat. Ancak elbette, bu öğelerin yoğun kullanımı bazı dezavantajlara yol açabilir, örneğin onları düzenli bir hale getirmek zorlaşır.

Bu nedenle, bahsettiğimiz bu yararlı öğelerin kullanımını iyileştirmek için belirli eklentileri kullanabilirsiniz. Aslında, bu satırlarda Google Chrome ve Mozilla Firefox ile sekmeleri yönetmek için kullanabileceğiniz en iyi eklentileri bulacaksınız.

Sekmeleri yönetmek için en iyi Firefox ve Chrome eklentileri

Infinite Tabs Manager

Infinite Tabs Manager ile bir sitedeki tüm sekmeleri tek bir tıklama ile gruplayabilir ve grup dışına atabilirsiniz. Bunun için araç çubuğunuzdaki uzantı simgesini tıklayın, sekmelerini gruplamak istediğiniz web sitesini seçin ve hepsi bu kadar. Gruplanmış tüm siteleri görmek için istediğiniz zaman eklentinin panosuna gidin. Kontrol paneli ayrıca tekrar kontrol etmeye gerek kalmadan tüm bağlantıları yeniden açmayı veya kaldırmayı kolaylaştıracaktır.

Infinite Tabs Manager: Chrome için indir | Firefox için indir

Tabp.in

Sabit sekmeler siz tarayıcıyı kapatana kadar açık kalır, bu da onları yarı kalıcı hale getirir. Ancak tarayıcıyı kapattığınızda kaybolurlar ve bir dahaki sefere tekrar düzenlemeniz gerekebilir. Tabp.in bu durumu düzeltir. Eklenti, temelde sekmeleri açtıktan sonra otomatik olarak sabitleyen bir oturum yöneticisidir. Açmak ve sabitlemek istediğiniz site grubunu hatırlayan Tabp.in için bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Ancak ücretsiz sürümde bir grup ile sınırlısınız.

Tabp.in: Chrome için indir | Firefox için indir

Snooze Tabby

Tıpkı alarmlardaki Snooze (Ertele) işlevi gibi çalışan bu eklenti, herhangi bir sekmedeyken, araç çubuğundaki eklenti simgesini tıklamanızla çalışır ve varsayılan seçeneklerden ne kadar süreyle ertelemek istediğinizi seçmenizi sağlar. Varsayılan değerler “bugünden sonra” ile başlar, zamanla artar ve son olarak özel bir tarih seçmenize izin verir. Kullanışlı bir “özel programlar” ayarı ise buraya yeni varsayılan seçenekler eklemenize de olanak tanır. İstediğiniz zaman erteleme listenizi, erteleme geçmişini ve açık sekmeleri kontrol edebilirsiniz.

Snooze Tabby: Chrome için indir | Firefox için indir

Cevap bırakın