Telefon ve bilgisayar arasında veri taşımanın en pratik yolu

0

Belge, fotoğraf ve videolarınızı tüm akıllı cihazlarınız arasında taşımak artık çok kolay. SanDisk firmasının bir tarafı USB Type-C, diğer tarafı USB 3.1 teknolojisini destekleyen Dual Drive adlı USB belleği adeta bu işin sihirbazı.

Akıllı telefon ve bilgisayar arasında veri taşımak için bugüne kadar kablolu bağlantıyı tercih ediyorduk. Son dönemde piyasaya çıkan çift taraflı girişe sahip olan taşınabilir bellekler, veri taşımayı hiç olmadığı kadar pratik hale getirdi.

Bu yazıda bilgisayar, akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarınız arasında sorunsuz veri aktarımı yapmanızı sağlayan SanDisk firmasının Dual Drive adlı USB belleğine göz atacağız.

Android ve iOS için farklı versiyonları mevcut

SanDisk’in firmasının Ultra serisinden vitrine çıkan Dual Drive’in benim incelediğim modeli Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletler için geliştirilmiş versiyonuydu.

Doğal olarak ürününün bir tarafı USB Type-C, diğer tarafı ise USB 3.1 teknolojisini destekliyordu. Bu ürünün iPhone ve iPad için Apple iOS işletim sistemini destekleyen versiyonu da mevcut.

SANDISK Dual Drive

Kızaklı yapısıyla fazla yer kaplamıyor

Kızaklı bir tasarıma sahip olan ürün, kullanılmadığı anlarda USB girişleri gizlendiği için fazla yer kaplamıyor ve kolayca cebinizde bile taşınabiliyor. Teorik olarak 150mb/s veri aktarım hızına sahip olan ürünle pratikte bundan daha iyi sonuç aldım.

Dual Drive taşınabilir bellekle SanDisk’in Memory Zone adlı ücretsiz uygulamasını kullanarak veri aktarımını daha kolay adımlarla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Memory Zone uygulaması yedekleme için ideal

Google Play mağazasından Memory Zone uygulamasını akıllı telefonunuza yükledikten sonra bir dosya yöneticisi gibi cihazınızdaki tüm dosyaları yönetebiliyorsunuz.

Memory Zone uygulaması, akıllı telefonuna yüklediğinizde, veri yedekleme ve veri taşıma işlemlerini pratik şekilde yapmanızı kolaylaştırıyor. Uygulamayla verilerinizin bir yedeğini de bulut servislerinde tutabiliyorsunuz.

SANDISK Dual Drive

İstediğiniz zaman istediğiniz cihazda

SanDisk Dual Drive USB Bellek ile belgelerinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı farklı cihazlar arasında kolayca transfer etme ve istediğiniz cihazda görüntüleme imkânı elde ediyorsunuz.

Örneğin bir gezide akıllı telefonla çektiğiniz fotoğraf ve videolarınızı tabletiniz veya kişisel bilgisayarınızın ekranında izleme şansı elde ediyorsunuz. Dilerseniz seyahat anılarınızı USB girişi varsa, televizyonunuzda bile izleyebilirsiniz.

Windows ve Mac bilgisayarlarla uyumlu

16GB, 32GB, 64GB, 128GB ve 256GB olmak üzere farklı depolama kapasitelerinde satın alınabilen Dual Drive USB Bellek, Windows ve Mac işletim sistemleriyle çalışan bilgisayarlarda kullanılabiliyor.

SanDisk Dual Drive USB Bellek hakkında daha fazla bilgi almak ve satın alma bilgilerini görmek için buradan MediaMarkt internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Sorularınız olursa yorumlara yazabilirsiniz

Bu yazıda akıllı telefon, tablet bilgisayar ve kişisel bilgisayarlarınız arasında kolayca veri taşımanızı sağlayan SanDisk Dual Drive USB Bellek hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Ücretsiz video düzenleme yazılımları

Güvenli e-postada sıkı bir alternatif: Tutanota

Cebinize gelen çağrıları bilgisayarınızdan cevaplayın

Cevap bırakın