Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilandroidSamsung, Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 ile Galaxy AI'yı Yeni Zirveye...

  Samsung, Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 ile Galaxy AI’yı Yeni Zirveye Taşıyor

  Samsung Electronics, Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni Galaxy Z Fold6 ve Galaxy Z Flip6 modellerini tanıttı. Akıllı telefonların yanı sıra Galaxy Buds3 ve Galaxy Buds3 Pro’da sergilendi.

  Samsung, bu yılın başlarında Galaxy AI’ın gücüyle mobilde yapay zeka çağını başlatmıştı. Yeni Galaxy Z Serisi’yle Samsung bu defa Galaxy AI açısından yeni bir dönemi başlatıyor ve Galaxy Z’nin vadettiği esnek ve çok yönlü form faktöründen faydalanarak benzersiz mobil deneyimlerin önünü açıyor. Galaxy Z Fold’un geniş ekranı, Galaxy Z Flip’in FlexWindow özelliği ya da tüm gücüyle ikonik FlexMode özelliği gibi birçok yönüyle Galaxy Z Serisi; kullanıcıların yapay zeka yeteneklerini üst düzeyde deneyimlemesini sağlıyor. Samsung’un form faktörü inovasyonu geleneğinin temelleri üzerine inşa edilen Galaxy AI; Galaxy Z Fold Serisi’nde yeni iletişim, üretkenlik ve yaratıcılık çağına hız kazandıran güçlü, akıllı ve dayanıklı katlanabilir telefon deneyiminden faydalanıyor.

  Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, şunları söyledi: “Samsung’un uzun inovasyon geçmişi, katlanabilir form faktörünü yaratarak ve mobil yapay zeka çağını başlatarak mobil alanda liderlik etmemizi sağladı. Şimdi, bu iki tamamlayıcı teknolojiyi bir araya getirmekten ve dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için yeni olasılıkların kilidini açmaktan heyecan duyuyoruz. Katlanabilir cihazlarımız her kullanıcının benzersiz ihtiyaçlarını karşılıyor ve şimdi Galaxy AI’ın gücüyle Samsung yepyeni bir deneyim sunuyor.”

  Samsung’un katlanabilir telefonlar için devam eden yenilikleri, taşınabilirlik için optimize edilmiş en ince ve en hafif Galaxy Z Serisi’ni ortaya çıkardı. Mükemmel simetrik tasarım ve düz kenar, estetik bir şık bitiş sağlarken, Galaxy Z Fold6’nın yeni kapak ekran oranı daha doğal bir dikey görüntüleme deneyimi sunuyor. Tasarım iyileştirmelerinin yanı sıra, yeni Galaxy Z Serisi, dayanıklılık konusundaki endişeleri gidererek daha fazla dayanıklılık sunuyor. Çift katlı menteşe yapısı, dış darbelerin etkisini daha iyi dağıtacak şekilde güçlendirildi. Ayrıca, ana ekrandaki geliştirilmiş katmanlar, dayanıklılığı korurken katlanma nedeniyle oluşabilecek izin hafiflemesine yardımcı oluyor. Yeni Galaxy Z Serisi aynı zamanda geliştirilmiş Armor Aluminum ve Corning® Gorilla® Glass Victus® ile donatıldı. Bu da seriyi şimdiye kadarki en dayanıklı Galaxy Z Serisi haline getiriyor.

  Güvenilir olmanın yanı sıra, Galaxy Z Serisi’nin tüm öğeleri güçlü yönleriyle dikkat çekiyor. Hem Galaxy Z Fold6 hem de Z Flip6, sınıfının en iyisi CPU, GPU ve NPU performansını bir araya getiren, bugüne kadarki en gelişmiş Snapdragon mobil işlemci olan Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy ile donatıldı. Yapay zeka işleme için optimize edilen işlemci, gelişmiş genel performansın yanı sıra gelişmiş grafikler de sunuyor. İyileştirilmiş soğutma sistemi, Galaxy Z Fold6’da daha büyük bir buhar bölmesi ve Galaxy Z Flip’te ilk kez bir buhar bölmesi ile performansı üst düzeye çıkarıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN