Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetSamsung Galaxy Z Flip 5 olası özellikleri

  Samsung Galaxy Z Flip 5 olası özellikleri

  Samsung Galaxy Z Flip 5 cep telefonun tanıtılması günler kala olası özelliklerini sizler için araştırdım.

  Katlanabilir ekranlı telefon dendiğinde akla ilk gelen markalardan biri Samsung. Markanın hem kitap şeklinde (Fold) hem de istiridye kapak şeklinde (Flip) katlanabilir ekranlı telefonları bulunuyor.

  Benim en sevdiğim katlanabilir ekran formu olan istiridye kapaklı telefon türünde Flip modellerini hem beğendim. 26 Temmuz tarihinde yapılacak bir etkinlikle dünya çapında tanıtalacak olan ailenin en yeni modeli Z Flip 5’in bir dizi yenilik getirmesi bekleniyor.

  Samsung Z Flip 5 geliyor!

  Elbette beklentilerin başında işlemci değişikliği geliyor. Daha güçlü bir işlemciye kavuşması beklenen Z Flip 5’te yine Snapdragon ailesinin bir çözümü kullanılacak.

  Bir diğer yenilik ise telefonun katlandığında oluşan boşlukların iyice azaltılmış olması. Samsung’un resmi paylaşımlarındaki görüntülere göre yapılan bu yorum pek mantıksız değil. Gerçektende telefon katlandığında her iki tarafı da tam olarak oturuyor.

  Öte yandan telefonla ilgili iddiaların başında daha büyük ve kabiliyetli ön ekran da yer alıyor. Z Flip 4’teki ekranın daha da büyüyeceği ve artık daha kabiliyetli olacağı iddiaları da internette paylaşılıyor.

  Kamera tarafında büyük bir yenilik beklenmediğini belirteyim. Muhtemelen önceki sürümle benzer bir kamera yer alacak bu yeni modelde de.

  Samsung Galaxy Z Flip 5

  Bunlar dışında bazı küçük farklılıkların da gelmesi bekleniyor. Belki daha hızı şarj, biraz daha güçlü bir menteşe ve benzeri özelliklerin Flip 5 modelinde bizlerle buluşacağını düşünüyorum.

  Yine de bu bilgilerin henüz kesinlik kazanmadığını ve 26 Temmuz’da yapılacak etkinlik sonrasında resmileşeceğini belirtmek isterim. Muhtemelen Ağustos ayı içinde satışa sunulacak olan Samsung Galaxy Z Flip 5 modeli bence kendi kategorisinin en çok satan ürünü olabilir. Zira rakiplerin benzer modelleri ne yazık ki ülkemizde satılmıyor. Bu tarz bir telefon arayanlar için tek alternatif Z Flip ailesi oluyor. Bu da telefonun popülerliğini artıran önemli etkenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

  Katlanabilir ekranlı telefonlar içinde en sevdiğim tür olan Z Flip ailesinin yeni modeline hoş geldin diyorum. Bu arada önceki sürüm de halen alınabilecek bir cep telefonu ve piyasa şartlarında fiyatının makul olduğunu söyleyebilirim.

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN