Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetSamsung Galaxy S23 FE İnceleme

  Samsung Galaxy S23 FE İnceleme

  Samsung Galaxy S23 Fe modeli uzun süredir beklenen bir telefondu. Telefonun genel özelliklerine bu yazıda göz atıyorum.

  FE (yani Fan Edition – Hayran Sürümü), Samsung’un son birkaç yıldır ürettiği bir telefon kategorisi. Son yıllarda bu modellere kulaklık ve diğer aksesuarlar da eklenmeye başladı. FE sürümleri genelde ana sürüm üründen biraz daha az kabiliyetli ve haliyle daha ucuz olan modellerden oluşuyor.

  Samsung bu geleneği ilk olarak S ailesinde başlatmıştı. 2020 yılında piyasaya sürülen S20 modelinin S20 FE sürümü ile başlayan gelenek S21’de de devam etti. Fakat şaşırtıcı bir hareketle S22 için bu tarz bir sürüm çıkmadı. 2023 yılında ise Samsung S23 FE ani bir şekilde duyuruldu ve satışa sunuldu.

  Samsung Galaxy S23 FE: Beklenen Telefon Geldi

  Bu yeni modelin özelliklerine bakacak olursak karşımıza S23 modelinden büyük, S23 Plus modelinden küçük ekranlı bir telefon çıkıyor. 6.4 inçlik ekranı bulunan bu telefonda Exynos 2200 işlemci kullanılmış. Bu işlemciye 8 GB RAM, 128 ya da 256 GB depolama alanı eşlik ediyor. Telefonda 50 + 8 + 12 MP ana kamera bulunuyor. Ön kamera ise 10 MP. Kablosuz şarj, ekrandan parmak izi okuma ve ters şarj gibi özellikleri bulunan telefon tam bir Hayran Sürümü.

  Özellik anlamında baktığımda S23 FE sürümü birçok anlamda S23 modeline benziyor. Elbette detaya inildiğinde bazı farklılıklar da görülüyor. Örneğin işlemci olarak S23 daha güçlü bir seçenek. Ayrıca kamera detaylarında (her iki cihazı da kullanan biri olarak) S23’in biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

  Samsung Galaxy S23 FE

  Elbette S23 FE’nin de iyi olduğu bazı tarafları var. Mesela bazı kullanıcılar S23’ün ekranını küçük bulurken S23 Plus modelini de büyük buluyor. S23 FE ikisinin arasında (biri 6.1 inç iken diğeri 6.6 inç). Bu tarz şikayetleri olanlar için 6.4 inçlik ekranı ile S23 FE biraz daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.

  Fiyat olarak baktığımızda ise S23 ile S23 FE arasında 6 bin TL’lik bir fark var. Beklentiye göre 6 bin TL daha az ödemek bazıları için mantıklı olabilir. Tabi bu durum kişiye göre değişir. Ne istediğinize ve ne beklediğinize göre aradakı farkı verip vermemek size kalmış. Yine de iki telefonun da sizi üzmeyeceğinin garantisini verebilirim.

  Yazının içinde üç telefon modelinin özelliklerini anlatan özel bir tablo hazırladım. Beklentilerinizi düşünerek bu tabloya bakarak kendiniz de karar verebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN