Robot Süpürge Modelleri Kendi Yolunu Çizerek Temizliğe Katkı Sağlıyor

0

Ev temizliğinin vazgeçilmez konularından biri yerlerin süpürülmesi. Zamansızlık ya da üşenme gibi nedenlerle ertelendiği takdirde çığ gibi büyüyen bu sorunun üstesinden robotlar sayesinde gelebiliriz. Tabii şu an için temizlik yapan sofistike android hizmetçiler yerine daha pratik olan robot süpürge çözümleriyle karşınızdayız. Bu yazımızda IROBOT markasının üç farklı modelini tanıyacağız.

robot
Temel işlevi kendi kendine temizlik olan robot süpürge 606 modeli pratik ve hızlı

IROBOT Roomba 606 Robot Süpürge

IROBOT ailesinin bu giriş modeli, tüm modellerdeki karakteristik özellikleri bünyesinde barındırıyor. Robotun tasarımı onu farklı ve etkin kılıyor. Şarj olduktan sonra çıkarak hem fırçasıyla hem de tekerleklerindeki özel yapı ile kiri kaldırıp vakumlayan engel gördüğünde yolunu değiştiren bir model. 606 modeli dakikada 1 metrekareyi temizleyebiliyor. Özellikle koltuk ve dolap altlarına girebilmesi işinizi kolaylaştırıyor. Ürünün eksi yönleri ise cep telefonu ile kontrol edilememesi ve üst modellere göre şarjının daha kısa dayanması gösterilebilir.

Ürünün sensörleri oldukça gelişmiş. Duvarları kolaylıkla algılayan robot, merdiven gibi boşluklarda da kendini korumaya alabiliyor. Ayrıca cep uygulamasını kullanarak sanal duvar da belirleyebiliyorsunuz. Bu sayede o çizgi sınır kabul edilip daha ileri gidilmiyor. Daha detaylı bilgi için 1999 liraya satılan ürüne bu adresten ulaşabilirsiniz.

IROBOT
Islak ya da nemli temizlik için farklı zeminlerde kullanabileceğiniz bir model

IROBOT Braava jet 240 Robot Paspas

Eğer paspas yapmak ya da ıslak / nemli temizlik istiyorsanız Braava Jet 240 sizin için. Daha çok banyo ve mutfakta parke ve fayans gibi yüzeylerde kullanabileceğiniz ürünün pedleri değişiyor. Farklı amaçlar için (taş zemin, parke vs.) ayrı satılan pedleri her kullanımda değiştirmeniz gerekiyor. Ürüne 1999 liraya bu adresten ulaşabilirsiniz.

IROBOT
Daha hızlı ve güçlü motoru ve cep telefonu üzerinden kullanılması ile öne çıkan profesyonel bir çözüm

IROBOT Roomba 966 Robot Süpürge

Temizlik ve robot fikrine sıcak bakıyorsanız 966 modeli, diğer modellerden yaklaşık 5 kat daha fazla çekim gücüne sahip. Bu özellik sayesinde evcil hayvanlarınızın halı gibi yüzeylere yapışan tüylerini de çekebiliyorsunuz. Ürünün önemli artılarından biri 2 saatte şarj olması ve temizliğin 3 saat boyunca aralıksız yapılabilmesi. Özellikle metrekare olarak büyük evlerin tercih edebileceği cep telefonundan da detaylı olarak ayarlanabilen daha profesyonel bir model. 966 modeline 5899 lira fiyat etiketiyle bu adresten ulaşmanız mümkün.

Robot süpürge özellikleri genel hatlarıyla böyle. Ayda bir gibi uzun aralıklı döngüler yerine düzenli ve günlük kullanıldığında evin çehresini değiştirecek bir yenilik. Robot süpürgeler üzerine daha genel bir yazımızı okumak için sizi bu adrese davet ediyoruz.

Cevap bırakın