Redmi’nin bütçe dostu akıllı telefonu e-Devlet’te ortaya çıktı

0

Akıllı telefon sektörünün başarılı oyuncularından Xiaomi’nin 2019 yılında bağımsız marka haline getirdiği Redmi, geçtiğimiz günlerde Note 11 serisinin küresel sürümlerini vitrine çıkardı. Diğer taraftan uzunca bir süredir uygun fiyatlı iki akıllı telefon üzerinde çalıştığı bilinen şirket, çok yakında Redmi 10A ve Redmi 10C modellerini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Hatta Redmi 10A, kısa süre önce e-Devlet kapısındaki IMEI sorgulama sayfasında göründü.

POCO X4 Pro 5G, e-Devlet’te göründü!

Redmi 10A, e-Devlet’te göründü

Son dönemde bazı sızıntılarla ve raporlarla gündeme gelen Redmi 10A, 220233L2G model numarasıyla e-Devlet IMEI veritabanında ortaya çıktı. Öte yandan model numarasının sonunda yer alan ”G” harfinin global pazarları temsil ettiğini belirtmekte fayda var.

Akıllı telefonun teknik özellikleri ile ilgili çok fazla detay bulunmuyor.  Ancak cihazın giriş seviyesi modellerde sıklıkla kullanılan, performans olarak da kullanıcıları üzmeyecek MediaTek bir işlemciden güç alması bekleniyor. Hatta iddialara göre selefi Redmi 9A ile aynı işlemciden yani MediaTek Helio G35’den güç alacak. 12 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti, dört adet 2.3 GHz ARM Cortex-A53 ve dört adet 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 çekirdeklerine ek olarak PowerVR GE8320 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

 

 Redmi 10A’nın 50 Megapiksel birincil sensör, 8 Megapiksel ultra geniş açılı sensör ve 2 Megapiksel makro sensörden oluşan üçlü kamera kurulumu ile gelmesi bekleniyor. Öte yandan Redmi 10C’nin de aynı kamera özellikleri ile çıkış yapacağı iddia ediliyor. Sızdırılan özelliklere baktığımızda cihazın teknik özellik olarak selefine büyük ölçüde benzerlik göstereceğini söyleyebiliriz.

Redmi 10A ve 10C modellerinin tanıtım tarihi şu an için belli değil. Ancak iddialara göre akıllı telefonlar, şubat ayında düzenlenmesi planlanan Xiaomi 12 serisinin küresel lansmanından hemen sonra tanıtılacak.

Cevap bırakın