POCO X4 Pro 5G, e-Devlet’te göründü!

0

Akıllı telefon sektörünün başarılı oyuncularından Xiaomi’nin bağımsız markası POCO, geçtiğimiz yıl tanıttığı ve kullanıcılarından olumlu geri dönüşler aldığı X3 Pro’nun halefi üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Bir süredir çeşitli sertifikasyon sitelerinde ortaya çıkan akıllı telefon, kısa süre önce e-Devlet Kapısı’ndaki IMEI sorgulama sayfasında göründü.

MIUI 13, küresel pazarlar için geliyor: İşte tarih

POCO X4 Pro 5G, yakında küresel pazarlarda tanıtılacak

Geçtiğimiz hafta FCC sertifikası alan POCO X4 Pro 5G, şimdi de 221116PG model numarası ile e-Devlet IMEI veritabanında ortaya çıktı. Öte yandan model numarasının sonunda yer alan ”G” harfinin global pazarları temsil ediyor.

Akıllı telefonun teknik özellikleri ile ilgili çok fazla detay bulunmuyor. Ancak iddialara göre 120 Hz tazeleme hızı sunan AMOLED panelle gelecek. İşlemci tarafında ise Qualcomm Snapdragon 870 kullanılacak. 7 nm mimari ile üretilen işlemci, bir adet 3.2 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585), üç adet 2.4 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585) ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Adreno 650 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

USB-C üzerinden yüksek hızlarda şarj olabilen akıllı telefonun kutudan çıkar çıkmaz Android 12 tabanlı MIUI 13 arayüzünü çalıştırması bekleniyor.

POCO X4 Pro 5G’nin ne zaman tanıtılacağı henüz açıklanmadı. Ancak cihazla ilgili ortaya çıkan iddiaların ve sızıntıların artışını ele alırsak, önümüzdeki birkaç ay içinde tanıtılabileceğini söyleyebiliriz. Hatta bu noktada mart ayının daha çok öne çıktığını belirtelim.

Cevap bırakın