Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelRedmi Note 12 ve Redmi Note 12 Pro Değerlendirme (Video)

  Redmi Note 12 ve Redmi Note 12 Pro Değerlendirme (Video)

  Merakla beklenen orta segmentin yeni yıldızları Redmi Note 12 ve Redmi Note 12 Pro ön inceleme videosu ile sizlerleyiz.

  Akıllı telefon pazarında orta segmentlerin her geçen gün daha da fazla önem kazandığı bir süreç yaşıyoruz. Kullanıcıların akıllı telefon alırken farklı alım kriterlerine sahip olduğu dönemden tamamen fiyat odaklı bir döneme geçiş yaptığımız ortadaki gerçeklerden birisi. Tüketicilerin de bu noktada daha uzun süreli kullanabilecekleri telefonlara yöneldiklerini de görebiliyoruz. İşte tüm bu sebeplerden dolayı da özellikle uzun süreli güncelleme desteğine sahip telefonların ciddi anlamda öne çıktığını görüyoruz. Biz de bugün MediaMarkt mağazalarında ve mediamarkt.com.tr internet sitemizde satılan 2 telefonun detaylı bir değerlendirme videosu ile sizlerleyiz. Xiaomi’nin yeni nesil Redmi Note 12 ve Redmi Note 12 Pro modelleri bize ne vadediyor? Gerçek dünyada bize ne sunuyor? Tüm bunları birlikte değerlendirmek istiyoruz.

  Redmi Note 12 ve Redmi Note 12 Pro Teknik Özellik Farkları

  Öncelikle iki telefonda da çok iddialı AMOLED ekrnlar var. Her iki telefonun da ekranları Full HD+ çözünürlükte ve 120Hz de ekran tarama hızı ile birlikte geliyor. Bu da telefonları başka bir seviyeye koyuyor. Redmi Note 12 4G modelinde Snapdragon 685 yonga seti kullanılırken; Redmi Note 12 Pro 4G modelinde ise Snapdragon 732G yonga seti var. Ana kamera tarafında da bir ayrım var. Redmi Note 12 50 megapiksel sunarken; Redmi Note 12 Pro modelinde ise yeni nesil 108 megapiksel kamera sensörü bulunuyor. Diğer kameralar ise 8 megapiksel geniş açı ve 2 megapiksel makro sensör. Redmi Note 12 Pro 4G modelinde ekstradan bir de 2 megapiksel bokeh sensör yer alıyor. Her iki telefonda da 5.000 mAh pil güvü var. Redmi Note 12 4G modelinde 33W ve Redmi Note 12 Pro 4G modelinde ise 67W hızlı şarj desteği bulunuyor. İki telefonun da kutusunun içinden bu şarj aletleri ile ekstradan koruyucu silikon kılıf da çıkıyor. Bunların da artık altını çizmek gerekiyor.

  Xiaomi yoluna hız kesmeden devam ediyor. Fiyat performans odaklı bu telefonları beğeneceğinizi düşünüyoruz. Lafı daha fazla uzatmayalım ve incelememize geçiş yapalım…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN