Razer Kraken Ultimate : Sesi silahınız yapın

0

Sesi silahınız yapın! Bu söz Razer tarafından oyuncular için söylendi. Özellikle FPS oyunlarında işitsel detaylar çok önemli. İyi bir kulaklık,  oyuncuya ciddi bir avantaj sağlayabiliyor. Tıpkı gibi.   

Online oyunlarda donanım detaylarından bağlantı hızına kadar pek çok unsur çok çok önemli. Bu unsurlardan biri şüphesiz işitsel detaylar. İyi bir hoparlör sistemi ya da iyi bir kulaklık ile oyundaki düşmanınızın nerden nasıl geldiğini rahatlıkla duyabiliyorsunuz. Bu da ister istemez oyun seyrini ciddi anlamda değiştiriyor. Bunu bilen Razer, bu detaylara fazlasıyla dikkat ediyor. Durum böyle olunca da oyuncular için oldukça iddialı ürünlerle karşısına çıkıyor. Örneğin bu hafta incelediğimiz, Kraken Ultimate oyuncu kulaklığı gibi.

Tasarım

İlk olarak ürünün ergonomisine ve tasarımına bakalım. Razer Kraken Ultimate’i ilk ele aldığınızda ergonomisi ve tasarımı sizi büyüleyeceğini söyleyebiliriz.  Ürünün tasarım detayları, onun ne kadar güçlü ve kullanışlı olduğunu adeta  kanıtlıyor.

50mm büyüklüğündeki sürücülere sahip kulaklıkların pedleri gayet yumuşak ve uzun süreli kullanımda terleme, ağrı gibi can sıkıcı durumlara imkân vermiyor. Hatta tasarım, gözlüklü kullanıcılar için de düşünülmüş olduğunu söylemeliyiz. Aynı anda hem gözlük hem de kulaklığınız takarak, uzun süreler oyunlar oynayabilir veya bir şeyler izleyebilirsiniz. Razer Kraken Ultimate, kesinlikle bir rahatsızlık vermiyor.

Kulaklıkta alüminyum ve çelik malzemelerden yararlanılarak esnek ve sağlam bir iskelet oluşturulmuş. Kafanıza göre ayarlamaları rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Ufak tefek detaylar da ürüne ayrı bir güzellik katıyor.

Mikrofon ve kablo uzunluğu

Razer Kraken Ultimate elbette bir mikrofonu var. Bu mikrofonu kullanım ihtiyacınıza göre yuvasından çıkararak uzatabiliyorsunuz. Açıkken de LED ışığı yanıyor ve dış seslere karşı izolasyon sunuyor. Yani sadece sizin sesinizi alarak karşı tarafa berrak bir kalitede aktarabiliyor.

Kulaklığın 2 metre uzunluğunda örgü kablosu da iyi düşünülmüş.  Bilgisayara USB bağlantı aracılığıyla bağlanıyor. Bizim beğendiğimiz bir özellik ise kablonun gayet sağlam ve uzunluğu da ev kullanımı için yeterli olması. Tabii böyle bir kulaklığı dışarıda, akıllı telefonunuzla kullanmanız için pek uygun değil.

THX desteği

THX sertifikasına sahip olan cihaz, normal 7.1 surround kulaklıklara kıyasla daha berrak, daha güzel sesler verebiliyor ve bu, 360 derece ses olarak tanımlanıyor. Yani bir şeyler oynuyorken, izliyorken ya da dinliyorken, sizin bir nevi atmosferin içine giriş yapabilmeniz hedefleniyor.

Yaptığımız denemelerde, Razer Kraken Ultimate kulaklığın ses kalitesinden oldukça memnun kaldık. Net tizler ve derin bass’lar alabildik. Özellikle online oyunlarda, en ufak işitsel detayları bile rahatlıkla duyabiliyor ve ona göre önlem alarak rakiplerinizin birkaç adım önüne geçebiliyorsunuz.

Son olarak, en yüksek ve en yükseğin  biraz altındaki ses seviyesini kullandığınızda, dışarıda olanları duymuyorsunuz. Bir nevi dış dünyadan soyutlanıyorsunuz, ama… Bu esnalarda kulaklık da biraz ses sızdırıyor ve yakınlarınızda birileri varsa sesleri duyabiliyor.

Razer ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın