Razer Viper Ultimate : Oyunculara yeni nesil kablosuz fare

0

Razer oyuncular için yep yeni bir ürün ile karşımıza çıktı. Oldukça iddialı olan Razer Viper Ultimate , bakalım bizlere neler sunuyor?

Oyuncuların sevdiği markalardan biri olan Razer, yepyeni bir Mouse ürünü ile karşımıza çıktı. Gerek profesyonel gerekse de amatör oyuncuları hedef alan Razer, Viper Ultimate kablosuz fare’si ile yine gönülleri fethedecek gibi.

Ürüne ilk baktığımızda Razer Viper Ultimate’in  oldukça şık ve kullanışlı bir tasarıma sahip olduğu hemen görülüyor. Yalnızca 74 gram ağırlıkta olan ve kablosuz olarak kullanılan bu mouse, hem sağ hem de sol elle kullanıma uygun yapısı ile kesinlikle başarılı bir ergonomi sunuyor. Ama bundan da önemlisi toplamda programlanabilir 8 tuş ve gelişmiş teknolojileri sayesinde diğer kablosuz oyuncu mouse’larından rahatlıkla ayrılabilmesi ve fark yaratması.

RGB olmadan olmaz

Razer Viper Ultimate, RGB aydınlatma sistemi bulunan bir mouse. Önce şarj istasyonunu PC’nize bağlıyor, sonrasında da mouse’u şarj ediyor, kablosuz olarak kullanmaya başlıyorsunuz. Razer’ın Synapse 3 uygulaması sayesinde de hem tuşları özelleştirebiliyorsunuz hem de 5 tane özel oyuncu profili oluşturabiliyorsunuz. Bitmedi. Razer Viper Ultimate, kullanıcılara aydınlatma tarafında da özelleştirmeler yapma imkanı da  tanıyor.

%25 daha performanslı

Razer, bu ürünün diğer kablosuz oyuncu mouse’lara kıyasla yüzde 25 daha performanslı olduğunu belirtiyor. Bu farkın da  HyperSpeed Wireless teknolojisinden olduğundan da bahsediyor. Bu yeni kablosuz bağlantı teknolojisi sayesinde, bağlantılarda kopmalar ve gecikmeler yaşamıyorsunuz. Bu da oyuncuların oyunlarda çok daha aktif roller üstlenerek sonuca gitmesine imkan tanıyor.

Detaya inmek gerekiyorsa. Razer Viper Ultimate  20 bin DPI seviyesinde ve Razer’ın Focus+ optik mouse switch’leri ile kendisini farklılaştırıyor. Bu switch’ler diğer optik switch’lere kıyasla 3 katı daha performanslı bir deneyim sunuyor. Öyle ki yaptığımız oyun testlerinde, Quake Champions ve Doom 2016 gibi yüksek hızlı FPS’leri oynamayı başardık.  Hem online arenada hem de senaryo modunda yol alırken yararlandığımız mouse, gerek tutuş rahatlığı gerekse de performansıyla bizi fazlasıyla etkilemeyi başardı.

70 saat pil ömrü

Pil tarafına gelecek olursak. Razer Viper Ultimate  tek şarj ile yaklaşık 70 saat boyunca oyun oynamaya imkânı sunuyor. Elbette  böyle bir süreye tek şarj ile erişebilmek için aydınlatma sistemini kapatmanız şart. Buna rağmen aydınlatma açık olsa bile tek şarj ile uzun süre oyun oynayabileceğinizi söyleyebiliriz.

Bazı özellikleri itibarıyla Xbox One platformuna da destek veren bu ürün, diğer oyuncu mouse’larının aksine 50 değil, tam 70 milyon tıklanma ömrü sunuyor ve bu da onu çok daha güçlü bir mouse haline getiriyor.

Sonuç itibarıyla Razer Viper Ultimate’ın son dönemde en çok beğendiğimiz Razer ürünü olduğunu söyleyebiliriz.

Razer ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın