Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürPlayStation Video Android cihazlara geldi

  PlayStation Video Android cihazlara geldi

  Ekran Resmi 2016-03-16 11.56.37

  Sony adına hareketli birkaç gün geride kalmak üzere. Japon teknoloji şirketi oyun endüstrisi açısından merakla beklenen duyurularından birini gerçekleştirerek sanal gerçeklik sistemi PlayStation VR’ın satış fiyatı ile oyun meraklıları ile buluşmaya başlayacağı tarihi açıkladı. Detaylarını incelemek için buraya tıklayabileceğiniz duyurunun yanı sıra bir diğer gelişme de PlayStation Video adlı mobil uygulamaya ilişkindi.

  Sony, PlayStation Video adlı uygulamasını Android cihazlar için yayınladı. Henüz Türkiye’de kullanıma ‘henüz’ sunulmayan uygulamayı; Avustralya, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere’de Play Store üzerinden indirebilmek mümkün. Uygulama, ilgi çekici özellikleri ile ilgi görmeye başladı bile.

  Peki ne işe yarıyor? Hangi detayları ile kime hitap ediyor?

  PlayStation Video, PlayStation Store’dan satın alınan video içeriklerin mobil cihazlarda da izlenebilmesini sağlıyor. Bu noktada önceden tanımlı videoların izlenebilmesi önemli, ancak Sony’nin amacı bu alandaki gelirlerini artırmak. Bunu da yoğun bir kullanıcı kesiminin tercihi Android cihazlar üzerinden içerik satın alınması ile sağlamayı amaçlıyor. Üstelik Sony’nin yalnızca PlayStation’a özel bazı dizileri de var. Örneğin haberin devamında videosuna göz atabileceğiniz Powers. İyi seyirler.

  [vsw id=”7BhelkTpCCQ” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Sony Türkiye’den PlayStation Video’nun ülkemizdeki indirilebilme tarihine dair bir bilgi paylaşılmış değil. Bununla birlikte 2016 yılı bitmeden ilgili uygulamanın Android’e gelmesi bekleniyor.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN