PlayerUnknown’s Battlegrounds’a beklenen güncelleme

0

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu için yayınlanacak güncelleme, önemli bir sürprizi de beraberinde getirecek. İşte detaylar…

Kısa süre içerisinde erken erişimden çıkarak 1.0 sürümü ile tüm oyun severlerle buluşacak olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, şüphesiz 2017’ye damgasını vuran multiplayer oyunlarından biri. Steam platformu üzerinden aynı anda en çok kişi tarafından oynanma da dahil olmak üzere birçok ünvana sahip durumdaki yapımın, nihai sürümüyle birlikte yeni özelliklere merhaba demesi bekleniyor. İşte bunlar arasında ‘kesinleşen’ özelliklerden biri replay özelliği…

Replay özelliği, karşılaşmalarda 1 km’ye kadar çevredeki her şeyin kaydedilmesini sağlıyor. Karşılaşma sona erince replays seçeneği kullanılarak görüntüleri izleyebilmek mümkün oluyor. Bu sayede rakiplerin çatışmalar sırasında neler yaptığını farklı kamera açılarıyla görme ve karşılaşmalar sırasındaki hatalarınızı izleyebilme fonksiyonları sunulmuş oluyor. Ayrıca eğer kayıtlar silinmezse eskiler 20. kayıttan itibaren kendiliğinden yok ediliyor.

1.0 versiyonu için sunulan test sunucularında kullanımına başlanan replay özelliğinin daha iyi PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncuları meydana getirme potansiyeli bir hayli yüksek.

Başka sürprizler de yolda

Öte yandan hata düzeltmeleri gibi zaten beklenen güncelleme özelliklerinin yanı sıra başka sürprizlerin de yolda olduğu belirtiliyor.

2017’ye damgasını vurdu

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ‘henüz geniş kesimlere ulaşmasına karşın’ 2017’nin kasıp kavuran oyunlarından biriydi demek yanlış olmaz. Özellikle dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de milyonları peşinden sürükleyen video oyunu, ülkemizde de hatrı sayılır bir kesim tarafından yoğun şekilde oynanıyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın