Paladins PS4 ve Xbox One’a geldi

0

PC platformundaki ücretsiz bir ‘başarı öyküsü’ daha sınırlarını Sony PS4 ve Xbox One ile genişletiyor.

Video oyunu geliştiricisi Hi-Rez, fantastik video oyunu Paladins’in Xbox One ve PS4 platformları için yayınlanacağını duyurdu. Yapım, ücretsiz olarak indirilerek oynanabiliyor, ancak oyun-içi satın alımlarla geliştiriliyor. Geliştiricisine önemli bir gelir sağlayan oyunun, konsol tarafına gelmesi büyük bir sürpriz olmadı.

Strateji bileşenleri ile donatılmış Paladins’de karakter özelleştirmelerinin yeri ve önemi ayrı. Bu özelleştirmeler aynı zamanda çoğu oyuncu için bir oyuniçi satın alım gerekliliği de oluşturabiliyor. Koleksiyon kartı ve yetenek setlerinin geliştirilme mekanizmalarıyla övgü alıyor.

Overwatch mı Paladins mi?

15 Eylül 2016’dan itibaren PC’de açık beta olarak oynanabilen Paladins, 8.5 milyondan fazla indirildi. Aslında Blizzard’ın Overwatch adlı oyununa benzer özellikler taşıyan Paladins, böylelikle PS4 ve Xbox One’da söz konusu yapımla rekabet edecek. Öte yandan Overwatch’ın yüksek bütçeli pazarlama stratejilerine karşı şansının çok da yüksek olmadığı yorumları geliyor. Dünyanın en önemli oyun firmalarından Blizzard’ın yapımı, birçok tanıtım faaliyeti ile birlikte gelmişti. Ancak şu var ki Paladins tıpkı PC’de olduğu gibi konsolda da ücretsiz olarak oynanmaya devam edecek. Önemli bir avantaj.

50 bin dolar ödüllü yarışma

İlginç bir detay olarak önümüzdeki Eylül ayında İspanya’da düzenlenecek DreamHack Valencia adlı etkinlik kapsamında özel bir Paladins konsol turnuvası düzenlenecek. 50 bin dolar ödüllü yarışmanın yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın