Yaza Damga Vuracak Bilgisayar Oyunları

0

Tatil ile birlikte yaz döneminde oyun oynamak için bolca fırsatımız olacak. Bu zamanı iyi değerlendirmek adına yaza uygun uzun soluklu oyunları sizler için sıraladık. Eğer siz de güçlü bir PC’ye sahip olup oyunların zevkini çıkarmak istiyorsanız bu adreste yer alan ekran kartına ya da burada yer alan bilgisayara bakabilirsiniz. Eğer tercihiniz konsollardan veya oyunla ilgili başka bir alandan yana ise GameZone köşemize mutlaka uğrayın.

Oyun Klasiği
Elders Scroll Online evreni büyümeye devam ediyor

Oyun Dünyasının Klasiği

The Elder Scrolls Online: Summerset

Platformlar: PC, Xbox One, PS4
Tarih: Haziran

Oyunun adı zaten yaz ayına hükmedeceğini gösteriyor. Eski ve yeni oyuncuları harmanlayan bu genişleme paketi özellikle oyuncuların yorumları göz önüne alınarak hazırlanmış. Skyrim’in evreninde yer alan, yer yer bahsi geçmiş birçok adaya ilk defa Summerset ile ulaşmanız mümkün olacak. Fantastik bir dünyada bambaşka biri olarak uzun yaz akşamlarını geçirmek istiyorsanız Bethesda’nın oyunu doğru tercih olabilir.

Oyun Türleri
Strateji, aksiyon ve RPG sevenler Warhammer’a…

Farklı Türlerin Harmanı

Warhammer 40K: Inquisitor – Martyr

Platformlar: PC
Tarih: Haziran

Aksiyon RPG olarak hazırlanan Warhammer’ın yeni oyununda evrene Martyr isimli dev bir gemi katılıyor. Biz de bu durumdan rahatsız olup olayı inceleme kararı olan Inquisitor isimli bir imparatoru canlandırıyoruz. Strateji ve RPG’yi bir araya getiren oyun hikaye ve tek kişilik görevlere odaklanmış olsa da ayrıca çevrimiçi modlar da sunuyor. Özellikle zorlayıcı ve derin öğeler içeren tek kişilik oyunları özlediyseniz yeni Warhammer size ilaç gibi gelecektir.

Oyun atmosferi
Vol’dun çölleri size yaz sıcaklarını unutturacak kadar kavurucu ve ölümcül

Türün Mihenk Taşı

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Platformlar: PC
Tarih: Ağustos
MMORPG türünün en popüler yapımlarından biri WoW’un yeni genişleme paketi yeni mekanlar ve ırklarla geliyor. Özellikle Zandalar’ın kuzeybatısında yer alan Vol’dun çölü kişisel görüşüme göre oyuna atmosfer açısından çok şey katacak. Bunun dışında Summerset’te olduğu gibi keşfinizi bekleyen yeni adalar emrinize amade bir şekilde hazır bulunacak. WoW’a başlamak ya da geri dönmek için Battle for Azeroth iyi bir fırsat. Oyunun ön siparişini vermek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Oyun ve spor
PES 2019 özellikle PC tarafında çok güçlü geliyor

Eğlence ve Teknoloji

Pro Evolution Soccer 2019

Platformlar: PC, Xbox One, PS4
Tarih: Ağustos

Hazır Dünya Kupası ile gaza gelmişken futboldan ayrı kalmayalım dedik. Bu sene FIFA yerine PES’i daha çok bekliyorum. FIFA, Dünya Kupası eklentisiyle beğeni toplayacakken PES özellikle PC tarafındaki oyuncuları 4K ve HDR kullanımı ile mutlu edecek gibi görünüyor. Bu özellikler elbette konsolda da var ancak Konami, yeni nesil motorunu PC’ye ilk defa bu kadar derli toplu aktardı. Oyunun Legend Edition’ı ise iştahımızı bir hayli kabarttı. Lakin Beckham, Maradona ve Maldini gibi isimleri oyunda görmek heyecan verici olacak. Oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Oyun ve mobil yaşam
Mobil platformlar ve Pokemon ortaklığı devam ediyor

Mobil Çılgınlık

Pokemon Quest

Platformlar: Nintendo Switch, Android ve iOS
Çıkış tarihi: Haziran / Temmuz

Nintendo Switch ile karşımıza çıkan Pokemon Quest mobil platformlara gelmeye devam ediyor. Bu arada hemen belirtelim; Nintendo ile mobil oyuncuların karşılıklı oynaması ne yazık ki söz konusu değil. Özellikle Pokemon çılgınlığına ilk kez bulaşacaksanız Quest sadeleştirilmiş yapısıyla oyun dinamiklerine alışmanızı sağlayacaktır. Ücretsiz oynanabilen Pokemon Quest’te bölümler arası ilerlemeniz için oldukça zaman harcamanız gerekecek. Bunun yerine 30 dolarlık sürümünü edinmek mantıklı bir seçenek olabilir.

Cevap bırakın