PES 2019 bekleyenlere büyük sürpriz

0

Oyun dünyasının heyecanla beklediği futbol oyunu PES 2019’dan yüzleri güldürecek haberler var…

2017-2018 futbol sezonunun sona ermesinin ardından gözler önce Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası’na, ardından da sonraki sezona çevrildi. Elbette oyun meraklıları için de sonraki FIFA ve PES oyunlarına. İşte büyük bir heyecanla beklenen yılın en önemli ‘sonraki’ oyunlarından PES 2019 için yüzleri güldüren yeni haberler geldi.

Oyunun arkasındaki şirket Konami, PES 2019’a dair bazı bilgileri kamuoyuyla paylaşmaya başladı. Bunlar arasında en dikkat çekici detay ise yeni oyunda tamamen lisanslı tam 7 lige yer verilecek olması. Böylelikle Konami, lisanslı oyuncu ve takım sayısını artırma sözünü tutma yönündeki ilk ciddi hamlesini gerçeğe dönüştürmüş oldu.

Eklenen yeni lisanslı ligler ise şöyle;

Danimarka Superligi, Portekiz Ligi NOS, Belçika Pro Ligi, İsviçre Süper Ligi, İskoçya Ladbrokes Premiership, Arjantin Süperligi ve Rus Premier Ligi. Dikkat çeken konu, nispeten bir kademe alt liglerin gelmesi, ancak oyunda lisanslı lig sayısının artması da gündemde.

Başka neler var?

Öte yandan yapımda Enlighten adı verilen yazılım ile Global Illumination aydınlatma ve gölge yazılım da oyunda öne çıkanlar arasında yer alacak. Tribün detaylarının iyileştirileceği, hava koşullarında iyileştirmeler, daha iyi çim dokuları ve Moskova’daki maçlar için kar yağışı gibi yenilikler de var.

Oyun; PS4, XOne ve PC için çıkışını bir Zafer Bayramı havasında, 30 Ağustos‘ta gerçekleştirecek.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

 

Cevap bırakın