Oto Ses ve Görüntü Sistemleri ile Yolcuğunuzu Şenlendirin

0

Önereceğim oto ses ve görüntü sistemleri ile çıkmak istemediğiniz yolculuklar bile çekilebilir hale gelecek. Üstelik bazıları trafikteki güvenliğiniz için son derece gerekli.

Çoğumuz evden daha çok yolda zaman geçiriyoruz. Hal böyle olunca aramızda arabanın konforunu evden daha çok önemseyenler olabilir. Tabii sürüş güvenliği her şeyden önce gelir. Lütfen, kemerinizi bağlamadan yola çıkmayın ve araba kullanırken elleriniz direksiyonda, dikkatiniz yolda olsun.

 

Oto Ses ve Görüntü Sistemleri

Oto ses ve görüntü sistemlerindeki gelişmelere yetişmek gerçekten zor. Bugün evlerimizde ses ve görüntü sistemlerine dair ne varsa, aynılarından otomobillerimiz için de var. Tabii arabalarda mekan daha dar olduğu için ürünler de daha küçük boyutlarda ve pek çok fonksiyonu bir arada sunan daha kompleks yapılarda. Bu yazımda, hem kendimiz hem de birlikte yola çıktıklarımız için yolculuğu daha eğlenceli hale getirebilecek oto ses ve görüntü sistemi ürünlerinden örnekler vermek istiyorum. Bu ürünlerle çıkmak istemediğiniz yolculuklar bile çekilebilir hale gelecek. Üstelik bazıları trafikteki güvenliğiniz için son derece gerekli ürünler.

 

NAVITECH UX 180V Multimedya Araç Bilgisayarı

Navitech Araç Bilgisayarı, Android 6.0 işletim sistemi ile çalışıyor. Kablosuz Wi-Fi bağlantısı ile internetteki tüm içeriklere ulaşabilirsiniz. Çevrim içi navigasyon desteği sayesinde ilk kez gittiğiniz yerlerde bile kaybolma riskiniz yok. İster kablolu ister kablosuz şekilde cep telefonunuzu bağlayabilirsiniz. Eğer arabanızda gerekli donanım varsa, Navitech’e direksiyondan erişim imkanınız da var. Dahili 16 GB hafızasını ihtiyaç halinde 64 GB’a kadar yükseltmek mümkün. Sade ve anlaşılabilir arayüzü ile kullanımı da çok kolay. Şık tasarımıyla aracınızın ön panelini güzelleştirecek Navitech UX Araç Bilgisayarı ile yol hiç bitmesin isteyeceksiniz.

 

Önerdiğim oto ses ve görüntü sistemleri ile çıkmak istemediğiniz yolculuklar bile çekilebilir hale gelecek.

NAVITECH NX-203P Navigasyon

Türkiye’nin en kapsamlı navigasyon cihazlarından birini üreten Navitech, ülkemizin bütün şehirlerini kapsayan detaylı bir dijital haritaya sahip. Navitech NX-203P sadece bir navigasyon değil, aynı zamanda bir multiedya oynatıcı. İsterseniz yolunuzu 3 boyutlu olarak da görüntüleyebiliyorsunuz. Yolda karşınıza çıkan yol tabelaları bile dijital olarak ekrana yansıyor. Böylece ne tarafa döneceğinize karar vermek için yeterince zamana sahip olursunuz. Dokunmatik ve Anti-Glare (parlamayan) ekranı 6.2 inç büyüklüğünde. USB bağlantısıyla telefonunuzu bağlayabilir ve cihaz üzerinden kullanabilirsiniz.

“Eller Serbest” özelliği sayesinde telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Navitech NX-203P, direksiyondaki kontrol tuşlarıyla da uyumlu çalışıyor. Böylece direksiyonu hiç bırakmadan yol takibi ve telefon görüşmesi yapabilir, dinleyeceğiniz müzikleri seçebilirsiniz.

 

GNET L2 Çift Kameralı Araç Kamerası

Günümüz trafik ve yaşam şartlarında markası, modeli ne olursa olsun her araçta mutlaka olması gereken bir alet bence. Sadece kendimizin değil, yeri geldiğinde tüm mahallenin huzurunu, güvenliğini sağlayabilir ve istenmeyen durumlarla karşılaştığımızda işleri çok kolaylaştırabilir. Gnet L2, çift kameralı bir cihaz. Kameralardan biri aracın önünde meydana gelen gelişmeleri 140 derece açıyla kaydediyor. İkinci kamerayı birinciden bağımsız olarak ister aracın içine ister arkasına monte edebiliyorsunuz. Görüntü kalitesi full HD olduğu için çok küçük detayları bile yakalayabilir, daha sonra telefonunuza kolayca aktarabilirsiniz.

 

JABRA Elite 65t Cooper Bluetooth Kulaklık

Araba kullanırken kulaklık takmayanımız yoktur artık herhalde. Sadece müzik dinlemek için değil tabii. Ondan daha da önemlisi, cep telefonuyla yaptığımız konuşmalar için kablolu, kablosuz, kulak içi ya da baş tipi bir kulaklığımız mutlaka olmalı. Ben tercihimi trafikte bir de kablo karmaşası yaşamamak için kablosuz ve kulak içi olanlardan yana kullanıyorum. Jabra mikrofonlu kulaklık en başta, kulağa çok rahat oturuyor ve düşmüyor. Böylece sadece araba kullanırken değil, spor yaparken de güvenle kullanabilirsiniz. Ses kaynağına bluetooth’la bağlanıyor.

Bir diğer faydalı özelliği uzun batarya ömrü. Tam dolumla 5 saate kadar, 15 dakika hızlı şarj sonrası ise 1,5 saate kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Rüzgar sesini karşı tarafa iletmemesi ise telefon görüşmeleri için kesinlikle öne çıkan bir özellik. Aktif gürültü önleme özelliği, çift telefon desteği, suya ve tere dayanıklılık, 10 metreye kadar kablosuz erişim mesafesi ile Jabra Elite 65t, en iyi yol arkadaşınız olacak.

Hayatı kolaylaştıran teknoloji ürünleri aynı zamanda iyi vakit geçirmemizi sağlayan birer eğlence aracı. Ne kadar yoğun bir iş hayatımız olursa olsun, hayatımızı sıkıcı ve tekdüze olmaktan kurtarabiliriz bu ürünlerle. Hatta sıkışık trafikte bile…

 

Teknolojik ürünler hayatımıza renk katıyor. Teknolojik Evlerde Sonbahar Hazırlıkları konusunu ele aldığım yazımda sonbaharın tadını çıkaracağınız ve evinizde yeni uğraşlar edinmenize katkı sağlayacak ürünlere yer vermiştim.

 

Teknolojik Evlerde Sonbahar Hazırlıkları

 

 

Cevap bırakın