Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelOrta Segmentte Dikkat Çekici Tasarım | TECNO CAMON 20 Pro 5G İnceleme

  Orta Segmentte Dikkat Çekici Tasarım | TECNO CAMON 20 Pro 5G İnceleme

   

  TECNO CAMON 20 Pro 5G, tasarım anlamında diğere telefonlardan farklı bir deneyim sunuyor. Özellikle arka kapak tasarımı telefonu ön plana çıkaran noktalardan birisi. Gökyüzü Siyahı /Huzur Mavisi olarak iki farklı renkle satın alınabilen telefonun Mr. Doodle versiyonu ile dikkat çekiyor. Işığı emen arka kapak, karanlık ortamlarda parlıyor ve arka tarafta grafiti tarzı görüntüleri ile hoş bir ambiyans yaratıyor. 162.7 x 75.9 x 7.8 mm boyutlara sahip olmasıyla taşınabilir boyutları ve elde duruşu kullanıcısını memnun ediyor.

  TECNO


  Bakmakta fayda var: Samsung Galaxy S23 FE İnceleme 


  6.67 boyutundaki ekran, FHD+ çözünürlük sunuyor ve AMOLED bir panelle geliyor. Bu panel 120Hz ekran tazeleme oranını destekliyor. Bu sayede standart ekranlara göre 2 kat daha akıcı bir ekran olduğu anlamına geliyor. Ek olarak 360Hz dokunmatik örnekleme ile oyunlarda daha hızlı bir refleks sağlıyor. Önceki versiyona göre %47 azaltılan çerçeveler sayesinde ekrana baktığınızda çerçeveler göze batmıyor ve sadece ekranla beraber oluyorsunuz. Her zaman açık (AOD) özelliği de bu ekranda destekleniyor. 1920Hz PWM karartma, göz sağlığını korurken %50 mavi ışık zararlarını azalatma özelliği ise TÜV Rheinland Sertifikası sayesinde geliyor.

  TECNO

  TECNO CAMON 20 Pro 5G, içerisindeki MediaTek Dimensity 8050 işlemcisinden gücünü alıyor. Bu işlemci hem verimli hem de performanslı kullanıma elverişli olmasıyla kullanıcısını memnun ediyor. Bu işlemciye ek olarak 8GB RAM ve 256GB depolama geliyor. 8GB RAM’i sanal olarak +8GB arttırabiliyorsunuz. Bu da arka tarafta tutulan uygulamaların daha rahat çalışmasına olanak tanıyor. Yüksek grafikli oyunlarda sorunsuz ve stabil fps değerleriyle oyunu oynatabilen telefon,  5515 mm2 sıvı soğutma sistemiyle ısınma olmadan telefonu akıcı bir şekilde çalışmasında yardımcı oluyor. İşin yazılım kısmında ise TECNO CAMON 20 Pro 5G, Android 13 tabanında HiOS 13 ile geliyor. Akıcı ve özelleştirilebilir bir arayüz deneyimi, telefonun hızlı çalışmasında yardımcı oluyor.

  TECNO

  Telefonun önemli noktalarından birisi ise kameraları. TECNO CAMON 20 Pro 5G’nin rka tarafta 64MP RGBW, OIS destekleyen bir ana kamerası, 2MP makro kamerası ve 2MP bokeh/derinlik algılayıcı kamerasıyla bulunuyor. Ana kamerasının OIS desteklemesi ve F/1.65 değeriyle düşük ışık koşullarında titreşimsiz aydınlık ve net fotoğraflar çekmesi en iyi yanlarından birisi. Portre konusunda da kendini kanıtlayan telefon kişinin yüzünün 319 farklı noktasından yüz analizi yaparak, yapay zekayla birlikte en doğru ve en iyi fotoğrafı çıkartmak için sizinle birlikte oluyor. Ek olarak 4K 30fps videolar da çekebilen bu kamera yine OIS desteğiyle sabit çekimler yapabiliyor. Ön taraftaki 32MP çift flaş destekli kamerası, gün ışığının iyi olduğu noktalarda net, keskinliği yüksek görüntüler elde ederken, ışığın az olduğu ya da karanlık alanlarda ise bu çift fiziki flaşı sayesine en net öz çekimler yapabilmenize olanak tanıyor. Ön taraftaki kamera ile de diğer segmentindeki telefonlardan farklı olmak üzere 2K çözünürlükte videolar çekebiliyor.

  TECNO

  Ses kısmında da iyi sonuçlar verebilen bir telefon olan TECNO CAMON 20 Pro 5G, stereo hoparlör desteğine sahip. Sadece bununla da kalmıyor, Hi-Res Audio, Hi-Res Audio Wireless desteğinin yanında dts ile çalışılmış. Bu sebeple izlediğiniz içeriklerde ya da dinlediğiniz müziklerde bu ses sistemi iyi bir deneyim sunuyor. Ek olarak 3,5mm kulaklık girişi olması ise kablolu kulaklık sevenlerin hoşuna gidecek küçük ama etkisi büyük bir detay.

  TECNO CAMON 20 Pro 5G, 5000 mAh büyük bataryaya ev sahipliği yapıyor. Bu batarya 33W hızlı şarj ile desteleniyor. Verimli işlemcisinin olmasıyla uzun batarya ömrünün yanında kısa sürede şarj olabilmesi, şarj alışkanlıklarınızı da değiştiriyor. Yapay zeka desteğiyle telefon, kullanım alışkanlıklarınızı öğreniyor ve daha uzun batarya süresi sunmak için elinden geleni yapıyor.

  Peki siz TECNO CAMON 20 Pro 5G hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce segmentindeki önemli oyunculardan birisi mi? Siz de bu telefon hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN