Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilandroidOPPO, dünya çapında fikri mülkiyet sıralamasında 5 yıldır ilk 10’da

  OPPO, dünya çapında fikri mülkiyet sıralamasında 5 yıldır ilk 10’da

  OPPO, Dünya Fikri Mülkiyet Günü’nde yayınladığı “İnovasyon ve Fikri Mülkiyet Raporu”nda uzun vadeli inovasyon taahhüdüne ve proaktif savunma fikri mülkiyet stratejisine dikkat çekti.

  Önde gelen global teknoloji şirketi OPPO, 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü’nde inovasyona ve fikri mülkiyet koruma konusuna olan kararlılığını vurgulayan İnovasyon ve Fikri Mülkiyet Raporu’nu yayınladı. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) göre OPPO, 2023 yılında Patent İş Birliği Anlaşması (PCT) kapsamında yapılan patent başvurularında dünya genelinde dokuzuncu sıraya yerleşti. Böylece şirket beş yıl üst üste ilk 10’a girmeyi başardı. 31 Mart 2024 itibarıyla dünya çapında 101.000’den fazla patent başvurusunda bulunan OPPO, bugüne kadar 55.000’in üzerinde patent aldı.

  “İnsanlık için teknoloji, Dünya için iyilik” misyonuyla hareket eden OPPO, bir yandan sektör lideri ürün ve hizmetler yaratmak için inovasyon yatırımlarını sürdürürken, diğer yandan pratik adımlarla küresel fikri mülkiyet ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmaya da devam ediyor. Makul lisans ücretleri talep etmek ve zorlayıcı patent davalarından kaçınmak, bulunduğu ülkelerde meşru yasal hak ve çıkarlarını savunmak amacıyla OPPO, dünya çapında çok sayıda patent sahibiyle imzaladığı, tüm tarafların fikri mülkiyet haklarının değerini tam olarak yansıtan müzakere ve çapraz lisanslar ile bugüne kadar çok sayıda fikri mülkiyet lisansı sorununu çözdü.

  OPPO’dan yapay zekâ telefonlarını geliştirme ve yaygınlaştırma sözü

  OPPO; görüntü işleme, bilgisayarla görme, konuşma teknolojisi, doğal dil işleme ve makine öğrenimi gibi alanlara yaptığı yoğun Ar-Ge yatırımlarıyla akıllı telefonlarda yapay zekâ teknolojisinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına öncülük ediyor. Şirket 31 Mart 2024 itibarıyla yapay zekâ ile ilgili dünya çapında toplam 5.399 patent başvurusunda bulundu. Fikri mülkiyet medya kuruluşu IPRdaily tarafından 22 Nisan 2024 tarihinde yayınlanan Yapay Zekâ Patent Sıralaması’na göre OPPO, Çin’de yapay zekâ ile ilgili aldığı toplam 3.743 faydalı patent ile dokuzuncu sırada yer alıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN