Ofis bilgisayarına uzaktan bağlanmak için pratik çözümler

0

Ofis bilgisayarına uzaktan bağlanmak için ne yapılabilir, uzaktan iş yerindeki PC’ye nasıl bağlanılır ve en iyi uzaktan bağlanma programları nedir gibi soruları yanıtladım.

Akılı telefonlar da dahil olmak üzere diğer cihazlardan bilgisayarınıza bağlanabilmeniz için size en iyi uzak masaüstü programlarını içeren bir liste hazırladım. Uzaktan bağlantı kurmak için işletim sisteminizde veya tarayıcınızda gelen yerel çözümlerden üçüncü taraf çözümlere kadar çeşitli alternatifler piyasada mevcut.

Ofis bilgisayarına uzaktan bağlanmak için en iyi yazılım ve araçlar

Listedeki çözümlerin çoğunun ücretsiz sürümleri bulunuyor, bu da çoğu durumda hiçbir şey ödemenize gerek olmadığı anlamına geliyor. Ancak Microsoft ve Apple tarafından işletim sistemleri için oluşturulan ücretli olanlar da listede var, çünkü ücretli olmalarına rağmen üçüncü taraflara bağımlı kalmak istemeyen kullanıcıların ilgisini çekebilir.

Google Chrome Remote Desktop

Chrome’un uzak masaüstü aracı, yalnızca Chrome’a ​​değil, bilgisayarın tamamına erişim sağlayan tamamen ücretsiz bir araçtır. Bilgisayarınızın Chrome’undan uzaktan bağlanacaksınız, ancak PC’nizi Android veya iOS’tan bağlamak ve kontrol etmek için mobil uygulamalarınız da var.

Google Chrome Remote Desktop indir

Windows Uzak Masaüstü (Remote Desktop)

Chrome kullanmıyorsanız, herhangi bir ekstra uygulama da yüklemek istemiyorsanız, Windows 10’un masaüstünüze kendi uzaktan erişim işlevi sunduğunu da bilmelisiniz. Kötü haber şu ki, Windows 10 Uzak Masaüstü, Windows Home sürümünde mevcut değil, bu nedenle Windows 10 Pro gibi daha yüksek bir sürümü kullanmanız gerekiyor.

Windows Pro ile, sistem ayarlarında uzak masaüstü seçeneği görünüyor. Etkinleştirildiğinde, o bilgisayara Windows , macOS , Android ve iOS için kullanılabilen istemci uygulaması ile bağlanabilirsiniz. Uzak masaüstünde, farklı kullanıcılara izinler verebilir veya bilgisayarların ağ düzeyinde kimlik doğrulama kullanmasını zorunlu kılabilirsiniz.

Microsoft Uzak Masaüstü (Remote Desktop) indir

Apple Remote Desktop

Microsoft gibi Apple da yıllardır kendi uzaktan erişim sistemine, yani Apple Remote Desktop’a sahiptir. Eskiden sadece macOS Server olarak adlandırılan özel bir sürümde çalışıyordu.

Ancak şimdi bu sürüm ortadan kalktı, ancak yerel bir macOS seçeneği olmasına rağmen, kilidini açmak için ayrıca satın almanız gerekiyor ve fiyatı 90 Euro seviyesinde. Bu sistemin olumsuz yanı, yalnızca macOS’a yönelik bir hizmet, dolayısıyla başka bir Mac’ten uzak erişim bağlantısı kurabilirsiniz.

Apple Remote Desktop indir

TeamViewer

TeamViewer bulabileceğiniz en popüler uzak bağlantı çözümlerinden biridir. Hem profesyonel bir şekilde teknik kullanıcı desteği sunar hem de de bir mesajlaşma uygulaması ile birçok cihaz ile bağlantıda kalabilmeyi sağlar.

Kişisel kullanım için ücretsiz bir uygulamadır, ancak iş için farklı ödeme seçenekleriyle de kullanılabilir. Ayrıca aklınıza gelebilecek tüm işletim sistemleri için uygulamalara sahiptir. Aynı anda birkaç bilgisayarı kontrol etme, oturumları kaydetme, ekipler arasında iletişim kurmak için sohbet etme veya bir bilgisayardan dosya ve belge gönderme gibi seçenekler sunar.

TeamViewer indir

AnyDesk

AnyDesk kişisel kullanım için tamamen ücretsizdir. Gelişmiş bilgisayar bilgisi gerektirmez, sadece kararlı bir WiFi bağlantısına ve istemcinin kurulu olduğu bir bilgisayara veya hatta Android ve iOS gibi mobil cihazlara sahip olmak yeterlidir.

En güçlü yönlerinden biri, mobil sürümünün belirli parmak hareketleriyle gelişmiş seçeneklere sahip bir dizi uyarlanmış kontrole sahip olması ve ayrıca dosyaları uzaktan göndermenize izin vermesidir. Ayrıca telefonunuzu bilgisayarınızdan kontrol etmenize de olanak tanır, ancak bu durumda tüm cihazlar için mevcut değildir.

AnyDesk indir

Cevap bırakın