Netflix’i ve Instagram’ı taklit ederek, kredi kartına ulaşıyor!

0

Dijital ortamlarda bulunan kişilerin sayısı arttıkça burada gerçekleştirilen dolandırıcılıkların da sayısında önemli artış gerçekleşiyor. Sizler için daha önce telefondan hemen silinmesi gereken uygulamalar ya da Android kullanıcılarının tehlikede olduğu bazı durumları ele almıştık. Avast ve bir kötü amaçlı yazılım analisti Alberto Segura’ya göre Android kullanıcıları tehlikede. Bunun nedeni ise yeni tespit edilen kötü amaçlı bir yazılım. Bu kötü amaçlı yazılıma MasterFred adı verildi. Bu yazılım kullanıcıların en sık kullandığı uygulamaları taklit ediyor ve kredi kartı bilgilerini çalıyor.

Android kullanıcıları yine hedefte: Bu sefer de ‘MasterFred’ adında!

Akıllı telefon kullanıcılarının hiç olmadığı kadar dikkatli olması gerekiyor. Zira son derece dikkat edilmezse bu yazılım kullanıcının bilgilerini kolaylıkla çalıyor ve son raddeye gelene kadar anlaşılmasının önüne geçiyor. Bu yazılım Twitter, Netflix ve Instagram gibi uygulamaların yanı sıra aynı zamanda pek çok bankacılık uygulamasını da taklit ediyor.

Android kullanıcıları

Kullanıcıların kandırılıp bilgilerinin çalınması yöntemine dayanan bu yazılım Android’deki yerleşik erişilebilirlik hizmetlerini kullanıyor. HTML tarafında bile kullanımda olan bu yazılım, her şeyin ‘tamamen gerçekçi’ görünmesine neden oluyor. Bu sebeple dikkatsiz kullanıcıları etkiliyor. Bu yüzden uzmanlar kredi kartı bilgilerinizi girerken çok dikkatli olmanız gerektiğini ve girerken birkaç kez kontrol yapmanız gerektiğini söylüyor.

Yazılım, bilgileri ağ geçidi üzerinden direkt Tor2Web’e gönderiyor.

Telefondan hemen silinmesi gereken tehlikeli uygulamalar

Android kullanıcıları dikkat! Bu uygulamaları hemen silin

İşinize yaramıyorsa hemen silin: En çok pil tüketen uygulamalar!

Cevap bırakın