Microsoft, Apple’ı geride bırakmayı başardı!

0

Teknoloji şirketleri arasında kıyasıya bir rekabet var. Bu nokta dünyanın en değerli şirketleri arasında önemli bir yükseliş yakalayan Microsoft, dünyanın en değerli şirketi olarak Apple’ı geride bıraktı. Yüksek bir değere ulaşan yazılım devi Microsoft, 2.46 trilyon dolarlık değeri ile 2.43 trilyon değerinde olan Apple’ı burun farkıyla geçti.

Dünyanın en değerli şirketi Microsoft oldu!

Apple bu sıralamada kısa süre önce birinciydi ve önemli bir yükselişle değerlenmeye devam ediyordu. Hatta geçen yıl büyük bir kazanç sağlayan şirket bu şekilde birinci sıraya yükselmişti. Yazılım devi Microsoft ise ardından geliyordu ve yeni bir değerlenme ile Apple’ı geçti.

Wall Street analistlerine ve uzmanlarına göre Apple’ın bu düşüşü ürün kategorilerinde güçlü bir büyüme kaydetmesine rağmen üç aylık kazanç raporlarında bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu sebeple Apple’ın kaybı Microsoft’un kazancı oldu ve listede zirveye oturdu.

Öte yandan Apple son çeyrekte 83.4 milyar dolarlık bir gelir ve 20.6 milyar dolarlık bir kar açıklamıştı. Özellikle tedarik sorunları ve üretimde yaşadığı aksaklıklar Apple’ı kötü etkiledi.

Bu iki şirketin ardından üçüncü sırada dünyanın en değerli şirketi bir Suudi Arabistan şirketi petrol devi Aramco oluyor.

Xiaomi 12, kanlı canlı sızdırıldı! Tasarımı doğrulandı

Cevap bırakın