Xiaomi 12, kanlı canlı sızdırıldı! Tasarımı doğrulandı

0

Xiaomi, yeni amiral gemileri için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Şirketin muhtemelen Aralık ayında piyasaya süreceği Xiaomi 12 serisi, tanıtım tarihine doğru yaklaşırken merak edilen pek çok detayıyla gün yüzüne çıkıyor. Kağıt üstünde kısmen de olsa özelliklerini öğrendiğimiz cihaz, şimdi ise canlı olarak sızdırıldı.

Xiaomi 12, Çin’de bir kullanıcının elinde çalışır haldeyken sızdırıldı. Aslında Xiaomi’nin yeni telefonlarını tanıtılmadan önce bu şekilde görmeye yıllardır aşinayız. Zira Çinli üreticinin yaklaşan telefonları ya metro içinde, ya sokakta bir kullanıcının elinde ya da şirket CEO’su tarafından sızdırılıyor.

Xiaomi 12’nin Aralık ayında tanıtılması bekleniyor

 

Xiaomi 12 serisine ait sızıntılar durmaksızın gelmeye devam ediyor. Son olarak cihazın hem CAD görselleri, hem de ön tasarımı gösteren temperli camı sızdırılmıştı. Şimdi ise bu sızıntılara ek olarak telefonun bir de canlı görüntüsü gün yüzüne çıktı.

Sızdırılan görüntüde Xiaomi 12, bir kullanıcının elinde çalışır haldeyken duruyor. Cihazın tasarımı burada çok ayrıntılı olmasa da yine kavisli bir ekranın kullanılacağını doğruluyor. Aynı zamanda telefonun ön kısmında delikli bir tasarımı benimseyeceği de, yine aynı fotoğrafta tescillenmiş oluyor.

Xiaomi’nin yeni amiral gemilerinde yeni nesil ekran altı kamera teknolojisine yer verilmeyecek. Ancak Çinli üretici bunu telafi etmek için daha yüksek çözünürlükte ekranlar tercih edecek. Öne çıkan raporlara göre Xiaomi 12 serisi; 1-129Hz arasında değişken yenileme hızını destekleyen en az 2K çözünürlükte ekran ile donatılacak.

Pil ve hızlı şarj tarafında da cihazların yine tatmin edici özelliklerle geleceği söyleniyor. İddialara göre Xiaomi 12 serisi en az 5.000 mAh pil ile donatılacak ve 120W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Ayrıca cihazlar işlemci tarafında da gücünü Qualcomm’un Snapdragon  898 yonga setinden alacak.

Cevap bırakın