Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojimacOS Sierra, Siri ile birlikte geldi

  macOS Sierra, Siri ile birlikte geldi

  mac-siri

  Apple, masaüstü işletim sisteminin büyük bir güncellemesi olan macOS Sierra’nın ön tanıtımını yaptı. iOS işletim sisteminden tanınan sesli asistan Siri, yepyeni özelliklerle Mac’e de geldi. Ayrıca Universal Clipboard, Devamlılık, iCloud için entegrasyon geliştirmeleri, Mac’te Apple Pay özelliği ve Fotoğraflar uygulamasındaki yenilikler de güncellemenin öne çıkanları arasında yer alıyor. Detaylar ise şöyle…

  Siri artık Mac’te

  Siri’nin özellikleri, masaüstü için özel olarak tasarlanan yepyeni yeteneklerle Mac’e geldi. Buraya tıklayarak detaylarına ulaşabileceğiniz haberde, söz konusu özelliğin sunulacağını aylar öncesinden duyurmuştuk. İlgili yenilik; Dock’tan, menü çubuğundan veya klavyeden kolayca erişilebilen bir forma sahip ve bilgi aramak, dosya bulmak ve mesaj göndermek için sesinizi kullanmanızı sağlıyor.

  Örneğin, Siri’den bir önceki gece üzerinde çalıştığınız dosyayı bulmasını, takviminize belirli bir toplantıyı eklemesini veya bir Facetime görüşmesi başlatmasını isteyebileceksiniz.

  macOS Sierra ile Masaüstünüzdeki ve Belgeleriniz klasörünüzdeki tüm dosyalarınıza otomatik olarak herhangi bir Mac, iOS aygıtı ve hatta PC’nizde ulaşabileceksiniz. Bunun için dosyalarınızı Masaüstü veya Belgeler klasörünüze kaydetmeniz yeterli.

  Aygıtlar arasında Devamlılık özelliği de geliştirildi. Universal Clipboard özelliğiyle, panonuzdakileri iCloud aracılığıyla tüm Apple aygıtlarınızda kullanabileceksiniz. Mac ve iPhone’unuz ve iPad’iniz arasında metin, resim ve video kopyalayıp yapıştırabileceksiniz.

  macOS Sierra Masaüstünüzde daha etkin bir şekilde gezinmenize yardımcı olmak için, Safari’nin Sekmeler özelliğini Harita, Mail, Pages, Numbers, Keynote ve TextEdit gibi birden fazla pencereyi destekleyen Mac uygulamalarına ve hatta üçüncü taraf uygulamalarına taşıyor.

  macos-sierra

  Fotoğraflar’a kapsamlı güncelleme

  Fotoğraflar uygulamasındaki yeni Memories özelliği, otomatik olarak, ilk doğum günü partisi, düğün veya aile tatili gibi olaylar için koleksiyonlar oluşturarak Fotoğraflar arşivinizin diplerinde kalmış unuttuğunuz değerli anılarınızı yeniden keşfetmenizi sağlıyor. Yeni gelişmiş bilgisayar vizyonu sayesinde, Fotoğraflar şimdi yüz, nesne ve sahne tanıma özelliklerini ve konum bilgilerini kullanarak fotoğraflarınızdaki kişileri, yerleri ve nesneleri anlayabiliyor. People özelliği fotoğraflarınızı otomatik olarak içinde bulunan kişilere göre düzenlenmiş Albümler halinde gruplar. Places özelliği ise, fotoğraflarınızı bir dünya haritası üzerinde göstererek nerede çekildiklerini görmenizi sağlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN