Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLogitech MK470 Kablosuz Klavye ve Mouse Seti incelemesi

  Logitech MK470 Kablosuz Klavye ve Mouse Seti incelemesi

  Logitech firmasının MK470 model kablosuz klavye ve fare seti, özellikle ofis ya da ev kullanımı sırasında kablolardan kurtulmayı hedefleyenlere hitap ediyor. Bunun dışında minimalist tasarımdan yana olan, klavye ve faresini yanında taşımak isteyenler için de ideal. Çünkü hem klavye hem de fare çok ince bir tasarıma sahip ve laptop çantanızda bile taşıyabilirsiniz.

  Logitech MK470 Slim Wireless Combo adıyla piyasada yer alan bu sette yer alan farenin ağırlığı 100 gram, klavyenin ağırlığı ise piller dahil 558 gram. Klavyenin boyu 37, eni 14, kalınlığı ise 2 santim. Tabi en kalın bölgesinin 2 santim olduğunu, bir tarafının oldukça ince olduğunu söylemek gerek.

  LOGITECHMK4705

  Kutu içeriğine baktığımızda, bir adet klavye, bir adet fare ve nano alıcı geldiğini görüyoruz. Hem klavye hem de fareyle birlikte piller de geliyor. Logitech MK470’nin tasarım detaylarına geldiğimizde ise, bizi minimalist, modern ve oldukça zarif detayların beklediğini görüyoruz. Hem klavye hem de farenin ince oluşu, fazla yer kaplamayan klavye dizilimi ve kolay kullanılabilirliği beğenimi kazanıyor.

  Bu ürünü dikkat çekici yapan nedenlerden biri de sessiz çalışması. Hem klavye ve hem de fare oldukça sessiz çalışıyor ve bu yönüyle de benden olumlu not alıyor. Daha önceki serilere göre sesi azaltılmış olan bu klavye ve fare seti, tek nano alıcıyla çalışıyor. Bu alıcı, klavye setini 2,4 GHz frekansında çalışıyor ve 10 metrelik menzile sahip.

  LOGITECHMK4701

  Türkçe Q klavye düzeni, sayısal tuş takımı ve 12 adet FN kısayoluna sahip olan bu şık klavye oldukça konforlu bir kullanım sunuyor. Bu klavye ve fare seti, dizüstü bilgisayar klavyesi pratikliğinde ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları alışmakta hiç yabancılık çekmeyecek.

  Klavyenin üzerinde herhangi bir açma-kapama tuşu yok. Pili ise üst taraftaki Logi yazan yatay şerit çıkarılarak değiştiriliyor. Pillere ulaşmak için, bu şeridi ileri itmeniz yeterli. Farede yüksek hassasiyetli optik izleme teknolojisi kullanılmış. Algılayıcı çözünürlüğü ise 1000 dpi. Fare üzerinde sağ ve sol fare düğmesi ile kaydırma tekerleği olmak üzere toplam üç tuş bulunuyor.

  LOGITECHMK4701

  Kaydırma tekerleği mekanik ve aynı zamanda orta tuş olarak kullanılıyor. Simetrik olarak tasarlanan fare, sağ ya da sol el farketmez, hangi elinizi kullanıyor olursanız olun, rahat bir kullanım sağlıyor.

  Ben bilek ağrısı nedeniyle fareyi iki elimle de dönüşümlü olarak kullanıyorum. Size de tavsiye ederim. Farenin altında açma-kapama düğmesi bulunuyor. Pili ise üst taraftan takılıyor. Farenin üst yüzeyi mıktanıslı ve kolayca çıkarılıp takılabiliyor.

  LOGITECHMK4701

  Logitech MK470’nin pil ömrüne geldiğimizde de bizi iyi bir tablo bekliyor. Çünkü kullanılmadığı anlarsa uyku moduna geçme özelliği bulunan bu ürün seti, pil ömrüyle de oldukça iddialı. Farenin pili 18 ay, klavyenin pili ise 36 ay gidebiliyor. Bunlar kabul etmek gerekir ki, çok iyi değerler.

  Farede 1 adet AA yani kalem pil, klavyede ise 2 adet AAA yani ince kalem pil bulunuyor. Logitech MK470 klavye ve fare setini, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 işletim sistemleriyle kullanabilirsiniz. Ayrıca Surface cihazları da destekliyor.

  LOGITECHMK4701

  İhtiyaç duyarsanız, klavye ve fare tuşlarına istediğiniz fonksiyonları atamak için Logitech Options yazılımını üretici firmanın sitesinden indirebilirsiniz. Logitech Options yazılımı, şirketin pekçok ürününü özelleştirmek için kullanılan faydalı bir çözüm.

  Ürünün piyasada siyah ve beyaz olmak üzere, iki farklı renk seçeneği var. Bana inceleme için gelen ürün beyazdı. Her iki renk de gayet şık duruyor. Renk tercihi tamamen sizin zevkinize kalıyor. Çalışma masasında fazla yer kaplamayan zarif klavye ve fare seti arayanlar, gerektiğinde klavye ve faresini yanında taşımayı planlayanlar için bu ürünü önerebilirim. Bence doğru tercih.

  Logitech MK470 klavye ve fare seti incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  Bu yazıda Logitech MK470 minimalist kablosuz klavye ve fare seti hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm klavye modellerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıya yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Yayıncılar için mikrofon seçenekleri

  Güne zinde başlamanızı sağlayacak meyve sıkacağı modelleri

  Profesyonel yaklaşım: Logitech G502 Lightspeed oyuncu faresi

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN