Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımYayıncılar için mikrofon seçenekleri

  Yayıncılar için mikrofon seçenekleri

  İnternet üzerinden canlı yayınlar, oyun yayınları, podcast kaydı ya da video konferanslar için kaliteli bir mikrofon tercih etmek zorunluluk. Bu nedenle yayıncı mikrofonu olarak adlandırılan özel bir ürün kategorisi var. Bu kategorideki mikrofonlar, kaliteli ses aktarımı için özel olarak geliştiriliyor. Arka plan gürültüsü olmadan sesi temiz olarak karşıya ileten bu mikrofonlar, tek yönlü ya da çok yönlü ses yakalama yetenekleriyle, farklı yayın tipleri için elverişli koşullar sunuyor. Tek kişinin mikrofon karşısına geçip yayın yapabileceği bir senaryodan, mikrofon karşısında bir sunucu ve çok sayıda konuğun bulunması gibisenaryolara kadar her alanda bu mikrofonları kullanmak mümkün. Bu hafta MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim üç farklı markanın yayıncı mikrofonuna yakından bakacağız. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

  JBL Quantum Stream

  JBL Quantum Stream

  96 kHz yüksek örnekleme hızı ve 14 mm’lik çift yoğunlaştırıcısıyla, sesinizi arka plan gürültüsü olmadan her zaman yüksek ve net çıkmasını sağlayan JBL firmasının Quantum Stream model yayıncı mikrofonu, çevredeki sesleri yayına almak istediğinizda farklı modlara kolayca geçmenizi sağlıyor. Mikrofonu, kardioid tek yönlü ya da çok yönlü olarak kullanabiliyorsunuz. Yayınlar sırasında mikrofonu pasife almak için dokunmatik yüzey kullanılıyor. Mikrofonun aktif ya da pasif olduğunu RGB aydınlatmadan fark edebiliyorsunuz. Böylece sesinizin ne zaman yayına yansıyacağını ya da yansımayacağını kontrol edebilirsiniz. JBL Quantum Stream yayıncı mikrofonu, sorunsuz tak ve çalıştır özelliğiyle teknik bilgi gerektirmeden yayına girmenizi sağlıyor. Ürünle birlikte gelen ters çevrilebilir stand, mikrofonu 360 derece hareket ettirmenize, bir kamera tripoduna bağlamanıza, bir bom koluna takmanızı mümkün kılıyor.

  SARAMONIC SR-MV2000

  SARAMONIC SR-MV2000

  iF Tasarım Ödülü kazanan SARAMONIC firmasının SR-MV2000 model yayıncı mikrofonu, canlı yayınlar, oyunlar, video konferanslar ve podcast yayınları için uygun çözümlerden biri. Olağanüstü net ve sıcak sesler elde etmenizi sağlayan SR-MV2000, stüdyo sınıfı bir USB mikrofon. Genel kullanım için özel olarak üretilen ürün, yerleşik bir pop filtresiyle geliyor ve bu sayede sesteki patlamaları önlüyor. Kardioid ses alma tekniği kullanılan bu ürün, hassas kontrollere sahip. 3,5 mm kulaklık çıkışı bulunan SARAMONIC SR-MV2000 ile yayın yaparken sesin çıktısını gerçek zamanlı olarak kontrol etme şansına sahip oluyorsunuz. LED ışık göstergesiyle mikrofonun aktif ya da pasif olduğunu kolayca takip etmek ve olası yayın kazalarını önlemek mümkün oluyor. SR-MV2000 entegre 360 ​​derecelik döner standıyla masaya, mikrofon sehpasına veya stüdyo koluna hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebiliyor.

  KINGSTON Quadcast

  KINGSTON Quadcast

  Yayıncılara tavsiye edeceğim bir başka mikrofon ise KINGSTON firmasının HyperX Quadcast modeli. Profesyonel kalitede yayıncılık yapmak isteyenlere hitap eden bu mikrofon; stereo, çok yönlü, kardioid ve çift yönlü olmak üzere dört farklı moda sahip. LED göstergeyle mikrofonun aktif ya da pasif olduğunu anlama, dolayısıyla olası canlı yayın kazalarını önleme fonksiyonuyla gelen ürün, dahili titreşim önleyici ve pop filtreyle geliyor. KINGSTON HyperX Quadcast, dahili kulaklık jakı ile de kullanıcısına yayına giden sesi kontrol etme fırsatı sunuyor. Discord ve TeamSpeak gibi yayın platformları tarafından başarısı onaylanan KINGSTON HyperX Quadcast, masaya sağlam oturan özel ayakla birlikte kutusundan çıkıyor. Canlı yayınlar, oyunlar, video konferanslar ve profesyonel stüdyolar için rahatlıkla kullanılabilecek olan bu ürün, ses kalitesi ve pürüzsüzlüğüyle dikkat çeken bir seçenek.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  Bu yazıda yayıncılar için mikrofon seçenekleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm mikrofon modellerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıya yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Güne zinde başlamanızı sağlayacak meyve sıkacağı modelleri

  Profesyonel yaklaşım: Logitech G502 Lightspeed oyuncu faresi

  Hoparlör sistemleri ile bilgisayarınızın sesi daha gür çıksın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN