Logitech G435 : Ötesini sunan kablosuz oyuncu kulaklığı  

0

Logitech G435 , şık ve hafif tasarımıyla etkiliyor. Oyunlar, filmler ve müzik zevkleriniz için başvurabileceğiniz bir ürün. Üstelik, yalnızca evde sabit kullanıma yönelik değil, aynı zamanda dış mekânda hareket halinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün bu.

Logitech G435 , şimdiye dek gördüğümüz en hafif, ufak boyutlarda ve ilk görüşte aşk denebilecek güzellikte tasarım hatlarına sahip oyuncu kulaklıklarından bir tanesi. Zaten Logitech yetkilileri de ürünü ufak boyutlarda hazırladıklarını, herkesi hedeflediklerini ancak ilk sırada genç kullanıcıların olduğunu ifade ediyor. Özellikle de kafa yapısı küçük olan genç kullanıcıları.

165 gram ağırlıktaki ürün, kafa bandından kulaklık yastıklarına kadar nefes alıp veren, kullanım sürecinde sizi rahatsız etmeyen formda. Üretim sürecinde geri dönüştürülmüş plastik malzemelerden de yararlanıldığını söylemeliyiz.

Logitech G435

Sade ve Şık

Ürünün tasarım detaylarına bakmayı sürdürdüğümüzde, sanki sadelik ve şıklığın bir araya geldiğini söylemek mümkün. Örneğin, ses sürücülerinin üzerini kaplayan bir kumaş ya da sünger tasarıma yer verilmemiş. Bu, kulakları rahatsız ediyor mu derseniz, deneyimler esnasında bir rahatsızlıkla karşılaşmadık. Kulaklık yastıkları da kulaklarınızı rahatlıkla sarıyor ve nefes alıp verebilen yapıda olduğu için uzun süreli kullanımlarda ağrı, terleme gibi can sıkıcı unsurları önleyebiliyor.

Logitech G435

Sol kulaklığın üzerinde, bazı fiziksel tuşlar ve dahası konumlandırılmış. En üstte güç tuşu var. Birkaç saniye basarak ürünü açabilir, kapatabilirsiniz. Burada bir led ışığı da var. Ortada, ses yükseltmek ve azaltmak için birleşik tuş konumlandırılmış.  Alt kısımda ise, Bluetooth ve Lightspeed bağlantı seçenekleri arasında geçiş yapmanıza imkân sunan tuş yer alıyor. Tuşlardan hariç olarak, Type-C bağlantı noktası da şarj için kullanılıyor.

Ayrıca, sol kulaklığın üzerinde yerleşik mikrofon sistemi de var. Düğmeli ya da takılıp çıkarılabilir bir sistem tercih edilmemiş. Görünüm olarak neredeyse varlığı ile yokluğu bir diyebiliriz.

Logitech G435

Lightspeed kablosuz bağlantı teknolojisi sunabiliyor

Lightspeed kablosuz bağlantı teknolojisi, özellikle online oyunlarda, saliselerin bile önemli olduğu anlarda vakit kaybetmemeniz için önemli bir detay. Bu özelliği PC, Mac, PS4 ve PS5 platformlarında kullanabiliyorsunuz. Bluetooth bağlantı özelliği ise, örneğin akıllı telefon, tablet ya da televizyonlarınızda 10 metre mesafeye kadar sorunsuz deneyimlebilmenize imkân sunuyor. Performansından memnun kaldığımız söylemeliyiz.

Kulaklık, 20 Hz – 20 kHz frekans yanıtı sunabilen 40mm’lik sürücülere sahip. Dolby Atmos, Tempest 3D AudioTech ve Windows Sonic teknolojileriyle uyumlu olan bu sürücüler sayesinde tatmin edici işitsel detaylar yakalayabilirsiniz.

Logitech G435

İşitsel detaylar

Oyunları göz önüne alacak olursak, sesleri katman katman, birbirinden ayrıştırarak net duyabiliyor ve ona göre hareket edebiliyorsunuz. Yoğun aksiyon yaşanan anlarda bass’lar da varlıklarını hissettiriyor. Bu, film izlerken de etkileyici detaylar yakalamanızı sağlayan bir detay.

Müzik konusuna baktığımızda ise, heavy metal’den Türk sanat müziğine kadar yine geniş bir yelpazede dinlemeler gerçekleştirdik ve kulaklığın tatmin edici sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz.

Ürün, dışarıya neredeyse hiç ses sızdırmıyor. Tabii en yüksek ses seviyesinde kullanmanızı önermiyoruz. Dış mekân kullanımlarında da siz bir şeyler dinliyorken dışarıdaki detayları neredeyse hiç duymuyorsunuz.

Logitech G435

İsterseniz mikrofon detaylarında da söz edelim. 100 Hz – 8 KHz frekans yanıtı sunabilen mikrofon sistemi, oyun esnasında arkadaşlarınızla iletişim kurabilmeniz için ya da oyun dışı, örneğin internet üzerinden görüntülü sohbetler gerçekleştirdiğiniz süreçlerde işe yarar sonuçlar veriyor.

Deneyimlerimiz itibarıyla mikrofon ses kalitesinden memnun kaldık. Sesinizi genellikle yeterli netlikte alıp karşı tarafa sunabiliyor ya da bir platformda yayın yapmayı planlıyorsanız, yeterli bir performansı var diyebiliriz.

Oyun oynarken klavye ve mouse seslerini de alıyor mu derseniz, evet, ortamdaki bazı sesleri az da olsa alıyor, ama bu, sizin sesinizin belirginliğini etkileyecek bir düzeyde gerçekleşmiyor.

Logitech G435 kablosuz oyuncu kulaklığı, beraberinde gelen USB Type-C kablo aracılığıyla şarj edilebiliyor. Plastik kablo, yaklaşık 2 metre uzunlukta. Ürün, tek şarj ile 18 saate kadar kablosuz kullanım imkânı sunabiliyor.

Logitech ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın